Як святкувати Різдво в Англії.

Різдво Христове відзначають у всьому світі, але у кожної країни свої звичаї і традиції, пов'язані з ним. Дух цього свята в Англії відчувається вже в жовтні. Більшість британців в цей час становлять Різдвяні списки. Вітрини магазинів і вулиці міст прикрашають різдвяними афішами, мішурою, стрічками, вогнями і картатій матерією.
Інструкція
1
Замовте номер в готелі або будинок за 2-3 місяці до Різдва, інакше ризикуєте залишитися без ночівлі. Прилітайте напередодні, в іншому випадку будьте готові до того, що англійські аеропорти будуть заповнені повністю прилетающие, а й українці вирушають. Таксі доведеться чекати довго, а на автобус і зовсім не сподівайтеся.
2
Продумайте культурну програму на святвечір. Замовляйте квитки в театри, наприклад, через інтернет, це і надійніше, і дешевше.
3
Пройдіться по магазинах і крамницях. Напередодні Різдва вони стають по-справжньому чарівними! Лондон, безумовно, центр всієї Різдвяної метушні, веселощів. В магазинах, різдвяні розпродажі, на вулицях міста виступають артисти, співаки, клоуни. Напередодні Різдва англійці збираються біля головної ялинки на Трафальгарській площі, де благодійні організації проводять вистави для дітей та дорослих з співом гімнів. У всіх ресторанах спеціальне різдвяне меню. Порадуйте себе і дітей традиційними англійськими сувенірами та солодощами.
4
Проникніться духом свята. Оглядитесь: вікнах будинків виблискують привітальні Скандинавські вогні, а над дверима вже важать вінки з омели і гостролисту. Гостролист символізує достаток, омела - гостинність і родючість. Кожна пара, пройшовши під цими гілками, повинна поцілуватися.
5
Різдво в Англії - це сімейне свято. Ніч під Різдво носить назву «ніч свічок», так як в святвечір запалюють Різдвяну товсту свічку. Діти напередодні Різдва вішають панчіх біля каміна, щоб Санта вночі наповнив його подарунками. Така традиція пов'язана з легендою про Святого Миколая (прообразі Санти). Святий Миколай подарував 3 бідним дівчатам по гаманцю з золотими монетами, таємно поклавши їх в панчохи, які дівчата повісили ввечері на решітку каміна сушитися. У Святвечір діти лягають спати тільки після прочитання різдвяних історій і молитви. Попередньо малюки залишають молоко і м'ясний пиріг Отцеві Різдва, морквину Рудольфу (різдвяному казковому герою).
6
Обов'язково сходіть в гості на Різдво - вважається, що це сімейне свято, есго не можна відзначати на самоті. В Різдво за святковим столом у батьківській хаті збираються всі діти, дарують подарунки один одному, і переглядають сімейні фотографії, їдять, п'ють. По всіх телеканалах Англії транслюють привітання від королеви Єлизавети, а потім йде святкова програма. Англійці в це свято грають в шаради, настільні ігри. Традиційна страва англійською столі - індичка під соусом і пудинг, а з напоїв чай або бренді. Особливе блюдо це святковий пиріг, виготовлений за старовинним звичаєм. У нього особлива начинка, в кожному шматочку запечений який-небудь предмет, який пророкує долю на наступний рік тому, в чиєму шматочку виявиться. Якщо кільце - значить, скоро весілля, монета - багатство, підківка - удача в новому році.
7
Для англійців Різдво важливіше святкування Нового року. В цей день правильні і манірні англійці, не соромлячись, висловлюють свої почуття.