Як визначити вік спанієля.

Визначити вік собаки зазвичай необхідно, якщо вона потрапила до вас з притулку для бездомних тварин або ви знайшли її на вулиці. У будь-якому випадку, коли на собаку немає документів, вам потрібно знати її вік для того, щоб підібрати правильно раціон годування або дозування лікарських препаратів.
Інструкція
1
Одним з найбільш достовірних способів вважається визначення віку собаки по зубам. Існують спеціальні таблиці, в яких по зміні зубів щеняти або ступеня зношеності певних пар зубів дорослої тварини, визначається її вік. Це стосується всіх мисливських собак, в тому числі і спанієлів. Слід враховувати, що ступінь стирання залежить від прикусу, якщо він неправильний, то така діагностика буде дуже приблизною.
2
Зміна зубів у собак закінчується до семимісячного віку, тому якщо у вас з'явився пес з повним набором новеньких постійних зубів, то його вік приблизно рік-півтора. Якщо на внутрішній стороні зубів вже є жовтий наліт, то вік спанієля наближається до двох років. У тому випадку, якщо на зубах вже утворився зубний камінь, то, швидше за все, собаці від 3 до 5 років. Коли у собаки не вистачає декількох зубів, це ознака того, що процес старіння вже розпочався і ви повинні подбати про спеціального догляду за її зубами.
3
Ще одним непрямим віковим показником є м'язова маса. У молодих собак вона значно більше, ніж маса скелета. Що обумовлює їх рухливість і грайливість. До старості спанієлі стають більш кістлявими і менш активними.
4
З віком змінюється і структура шерсті у собак. У цуценят і молодих особин вона м'яка, шовковиста і приємна на дотик. Дорослих собак характеризує більш груба, іноді засалена шерсть, до старості, в 6-7 років навколо морди у них з'являється сивина і плями пролисин. Потім сивіє вся морда.
5
У молодої собаки очі злегка опуклі, живі і ясні, без сльозовиділення. До 9-12 років вони злегка западають, створюється враження, що вони посаджені глибоко. До старості зіниця розширюється, сам кришталик мутніє.
6
Навіть стара собака при належному догляді здатна прожити ще кілька років, залишаючись активної і здоровою. Підберіть для неї відповідний раціон харчування, в який включіть високоякісні продукти. У цьому віці собаки їдять значно менше, тому ви заощадите на кількості.