Як відбілити штори. Як пропрасувати штори, якщо прокип'ятив їх.

Поступово білі штори темніють і набувають несвіжий вигляд. Пов'язано це не тільки з пилом, яка осідає на них, а й просто з часом. Повернути первісний вигляд навіть старому виробу можна буквально за кілька годин.
Інструкція
1
Спробуйте відіпрати штори відбілюючим порошком. Покладіть виріб в пральну машинку, додайте подвійну норму порошку і запустіть програму прання, приблизно при температурі 50-60 градусів. В середині циклу зупиніть машинку і нехай штори трохи отмокнуть, після чого знову запустіть прилад. Останнім полоскання додайте дозу кондиціонера.
2
Налийте в таз 7-10 літрів води (залежно від об'єму штор). Додайте 2 столові ложки перекису водню з розрахунку на 1 літр води. Якщо штори сильно брудні, то і трохи нашатирного спирту. Замочіть виріб на ніч, а зранку виперіть з порошком. Перекис відбілити тканину і злегка освіжить її зовнішній вигляд.
3
Прокип'ятіть штори, якщо звичайне прання не приносить бажаного результату. Розчиніть порошок у воді, занурте штори і поставте ємність на плиту на повільний вогонь. Приблизно через годину кип'ятіння прополощіть виріб у чистій холодній воді. Після теплової обробки штори будуть сильно м'ятими, не забудьте пропрасувати їх, поки вони ще не зовсім висохли, інакше потім зробити це буде вельми проблематично.
4
Купіть кисневий відбілювач. Розчиніть його в воді, орієнтуючись на вказівки на упаковці. Замочіть штори на кілька годин. В магазинах можна зустріти і спеціальні засоби, які добре підходять саме для штор і тюлі. Коштують вони на порядок вище звичних засобів, але достатньо ефективні для вирішення даного завдання.
5
Якщо всі ваші зусилля не увінчалися успіхом, віддайте штори в хімчистку або купіть нові. Коли тканина сильно зношена, її вже не відбілити, так як волокна пошкоджені.
Зверніть увагу
Будьте обережні, особливо якщо штори з делікатною тканини, ви можете безповоротно їх пошкодити. Якщо ви не готові зараз їх замінити новими, а старі вам шкода, краще не проводите експерименти з хлорсодержащими отбеливателями.