Як навчити дресируванню собаку.

Ступінь незаперечного послуху, якого ви хочете добитися в процесі дресирування свого собаки, багато в чому залежить від породи, яку ви обрали. Звичайно, собаки-охоронці і бійцівські пси повинні слухатися свого господаря з півслова і чітко виконувати безліч команд. До собакам-компаньйонам і кімнатним вимоги дресури набагато нижче. Але, в будь-якому випадку, дресирувати і виховувати треба будь-яку собаку, незалежно від її породи.
Інструкція
1
Виховання собаки, навчання її основним, найбільш необхідним навичкам, відбувається в перші чотири місяці її життя. Саме до цього віку щеня набуває ті звички і знайомитися з тими поняттями, які будуть зберігатися у нього протягом всього його життя. Тому процес виховання починається з першого дня, коли він тільки з'явився у вашому домі.
2
У цуценя відразу має бути визначено місце для сну, місце для годування і кличка. Відразу ж звертайтеся з ним, як з дорослою собакою і не дозволяйте йому того, що вже не будете дозволяти, коли він виросте. У ваших же інтересах не привчати його валятися по диванів і крісел, випрошувати подачки за столом.
3
Першими дрессировочной командами, навчити яким цуценя не складе великої проблеми, повинні стати «Місце», «Не можна», «До мене» і «Поруч». Це той необхідний мінімум, який забезпечить безпеку вашого вихованця.
4
Звичайно, кожна команда працюється окремо і закріплюється протягом декількох днів. Чи не перевтомлюйте цуценя, заняття повинні проходити під час гри або на прогулянці і тривати не більше 10 хвилин. Обов'язково стимулюйте цуценя чимось смачненьким, але не дуже шкідливим - шматочком нежирного сиру, пісним крекером, яблуком. Для собаки буде кращим стимулом ваша похвала і ласка, тому не забувайте показувати йому своє задоволення від правильно виконаної команди.
5
Не займайтеся дресируванням, якщо ви чимось роздратовані або у вас просто поганий настрій. Собаки прекрасно відчувають це, і тренування не завдасть задоволення ні псу, ні вам. Припиняйте тренування при перших же ознаках втоми, які проявляються собакою.
6
Під час дресирування завжди чітко вимовляєте команди, що не Перемежовувати слова команди іншими словами і не спотворюйте їх. Домагайтеся послуху і правильного виконання, не відступати, поки пес не зрозуміє, що від нього вимагається. Терпіння і наполегливість - ось якості, необхідні дресирувальника.