Як лікувати зовнішню гідроцефалію. зовнішня гідроцефалія лікування.

Залежно від причини виникнення, зовнішня гідроцефалія розділяється на придбану та вроджену. Придбана з'являється внаслідок запальних процесів, черепно-мозкової травми або пухлин, вроджена - внутрішньоутробного ураження нервової системи або вад розвитку. Клінічні прояви прогресуючого захворювання значно відрізняються в залежності від віку хворого, але основою все одно залишається підвищення внутрішньочерепного тиску.
Інструкція
1
При лікуванні прогресуючої зовнішньої гідроцефалії у дітей використовуються як хірургічні, так і медикаментозні методи. У недоношених немовлят без явних ознак активної гідроцефалії, але з геморагіями, широко застосовуються діуретичні засоби, але тільки якщо можлива санація ліквору і відновлення нормального всмоктування. Таким чином можна стабілізувати внутрішньочерепний тиск і величину шлуночків мозку у половини пацієнтів віком до 12 місяців. Але застосування діуретичних засобів виправдане лише тоді, коли відсутні ознаки підвищеного внутрішньочерепного тиску і нормально функціонує видільна функція нирок.
2
Крім того, можливе використання препаратів, які сприяють виведенню з організму натрію, що збільшує діурез і знижує продукцію ліквору.
3
Хірургічне лікування проводиться для нормалізації внутрішньочерепного тиску та оптимізації функціонування мозку, однак можуть виникнути проблеми, пов'язані із запальними ускладненнями, гіпердренірованіем і порушенням функції дренажних систем.
4
При порушенні функцій шунтової системи з'являються всі ознаки прогресуючої гідроцефалії: нудота, головний біль, сонливість, порушення поведінки. Найчастіше такі явища носять гострий характер і проявляються парезами відвідних нервів, що переходить сліпотою і випаданням полів зору.
5
У пацієнтів, які перенесли імплантацію лікворошунтіруемих систем, будь-яке порушення в роботі дренажної системи супроводжується різким погіршенням стану, аж до розладу дихання, коми і летального результату. Такі хворі потребують відновлення дренажної системи та зниженні внутрішньочерепного тиску.
6
Часто виникає питання про видалення шунтової системи, яка не функціонує, але навіть не працююча з будь показниками система може зберігати свою дренажну функцію хоча б частково. Тому видаляти шунтуючу систему потрібно тільки при розвитку менінгіту, вентрікуліта або менінгоенціфаліта, які не піддаються антибактеріальній лікуванню.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nHsIgW0gx1o
Зверніть увагу
Виявити прогресуючу гідроцефалію у дітей можна по самому об'єктивному і очевидному ознакою - окружність голови дитини значно збільшується.
Корисна порада
При прийомі діуретичних препаратів необхідно відновлювати в організмі вміст калію, так як він виводиться разом з сечею.