Як лікувати ексудативний отит.

Ексудативний отит - досить поширене захворювання, яке супроводжується запальними процесами в середньому вусі, освітою транссудата і тривалим збереженням його в барабанній порожнині. Основними симптомами цієї форми отиту є зниження слуху і поява шуму у вухах.
Інструкція
1
На сьогоднішній день існує досить багато способів лікування цього захворювання. Для початку пройдіть всі необхідні дослідження. Якщо причиною виникнення є наявність поліпів, аденоїдів або інших обструкціонного процесів, то потрібно їх усунути.
2
Постарайтеся відновити прохідність слухової труби. У сучасній медицині є безліч методів, які повинен призначить вам лікуючий лікар. На ранніх стадіях розвитку хвороби використовують лазеротерапію. З цією ж метою роблять електростимуляцію м'язів неба. Іноді лікарі застосовують також ультразвукові методи або ж різновиди магнітотерапії. Досить часто використовую також і пневмомассаж барабанної перетинки.
3
Пам'ятайте також і те, що таке комплексне лікування характеризується досить високим алергічним фоном, що небезпечно для людського організму. Тому на час проходження терапії необхідно приймати стероїдні препарати йди антигістамінні, які знімають набряклість, а також значно знижують вірогідність розвитку сильної алергічної реакції. Вживайте також і різні препарати сірки. Значно допоможе одужанню і вітамін А.
4
Дуже часто для лікування ексудативного отиту проводять впровадження спеціального шунта. Цей шунт має форму котушки, і розміщують його в барабанну порожнину через розітнуту барабанну перетинку. Через цей шунт можна просто і легко вводить різні препарати, які не тільки розріджують ексудат, а й сприяють його видаленню з порожнини. Шунт видаляють через 3 або 4 місяці лікування. В деяких випадках він відторгається самостійно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZTRZxy4T4ms
Зверніть увагу
Варто відзначити і той факт, що, оскільки ексудативний отит найбільш часто зустрічається серед маленьких дітей, то не завжди ви зможете застосовувати ті чи інші методи лікування, так як вони вимагають активної участі дитини. На сьогоднішній день медики практикують проведення всього можливого комплексу лікування, який спрямований на вилучення транссудата з барабанної порожнини і відновлення прохідності слухових трубок.
Корисна порада
Пам'ятайте, що при перших же проявах захворювання потрібно відразу ж звернутися за лікарською допомогою.