Як відігріти пластикову трубу в землі.

Замерзання води в трубах в зимовий час - явище нерідке. Це може бути викликано неефективним утепленням, недостатньо глибоким заляганням труб або екстремально низькими температурами. У согревании пластикових труб є свої особливості.
Вам знадобиться
  • - Загартована дріт;
  • - будівельний гідроуровень;
  • - гуртка Есмарха;
  • - двожильний провід;
  • - вилка для розетки.
Інструкція
1
Вирівняйте трубку гідрорівня і сталевий дріт. Кінець дроту, загнув для додання твердості петлею, приєднайте до гідрорівня. Обмотайте ізоляційною стрічкою. Зауважте, що кінець дроту повинен виступати на 1см перед дротом, а сама дріт стирчати не повинна. Інший кінець будівельного рівня підключіть до гуртку Есмарха.
2
Дріт з трубкою просувайте у водопровідну трубу до тих пір, поки вони не уткнутися в лід. Завдяки малій вазі і діаметру трубка гідрорівня легко просувається по трубі, долаючи повороти. Коли лід досягнутий, починайте подавати через трубку гарячу воду. Під водопровідну трубу підставте відро для зливу вихідної води. У міру танення льоду дріт з трубкою проштовхуйте далі. Перш ніж проштовхнути трубку, заливайте не менш 10 літрів гарячої води.
3
Також відомо, що коли через воду проходить струм, виділяється велика кількість тепла. Зробіть електричний прилад, який, розігріваючи воду, сам не нагрівається. Така властивість приладу дозволяє використовувати його, не побоюючись, що пластикова труба розплавиться. З двожильного мідного дроту зніміть верхній ізоляційний шар. Потім один провід загніть у зворотний бік уздовж дроту. Попередньо оберніть його тканиною, щоб не пошкодити ізоляцію пассатижами. Другий провід оголити.
4
Біля самого краю дроти зробіть 3 - 4 витка оголеним дротом, відкусивши кусачками надлишок. Відступите 3 мм від місця закінчення витків і оголити другий дріт. Намотайте його аналогічно першому. Важливо, щоб дроти не стикалися щоб уникнути замикання. До іншого кінця проводу приєднаєте вилку для розетки. Випробуйте прилад в посудині з водою. Про його працездатності будуть свідчити бульбашки, що відходять від контактів.
5
Вставте провід у водопровідну трубу і просувайте його до досягнення льоду. При цьому стежте, щоб проведення не погнувся. Потім увімкніть пристрій в розетку і злегка натисніть на провід, щоб він упирався в лід. Не забудьте, як і в першому випадку, приготувати відро для збору талої води.