Як виготовити ляльок для лялькового театру.

Персонажі лялькового театру завжди яскраві. Коли вони з'являються з-за ширми і говорять з глядачами, створюється враження, що ляльки живі. Застосування при виготовленні ляльок спеціальних прийомів дозволить їх «оживити».
Вам знадобиться
 • - пластилін;
 • - обгортковий папір;
 • - марля;
 • - клей ПВА;
 • - волосінь;
 • - дріт;
 • - дерев'яний бруся4
 • - дерев'яний шест;
 • - суха шпаклівка;
 • - водоемульсійна фарба ;
 • - наждачний папір.
Інструкція
1
тростевих ляльки отримали свою назву завдяки механізму управління ними: до рук ляльок кріпляться металеві стрижні, виконані з пружною дроту. Призначена тростевих лялька для роботи за ширмою. Основні частини: голова, плечі, руки з тростини і Гапіт, що представляє собою довгу тростину, що йде через весь корпус.
2
Спочатку зліпіть з пластиліну голову майбутньої ляльки відповідно до задуманого чином. Рівне загладьте і нанесіть тонкий шар рослинного масла. Наріжте газету на дрібні шматочки і, змочуючи їх у воді, в один шар наносите на голову з усіх боків в техніці пап'є-маше. Потім покрийте трьома шарами обгорткового паперу, потім - п'ять шарів марлі. Кожен з перелічених верств промазуйте клеєм ПВА. Після того як всі верстви повністю висохнуть, зріжте у лялькової голови потиличну частину і звільніть форму від пластиліну.
3
В якості очей, залежно від розмірів ляльки, використовуйте дерев'яні або тенісні кульки. Вбийте в них скобочки для подальшого прикріплення до голови. Рухомо закріпіть кульки навпроти очних отворів на металевій осі. Її кінці загніть у вигляді очкової оправи і пришити з внутрішньої сторони голови до скроневих ділянках. До скобочки прив'яжіть волосінь і гумку.
4
Лісочку перекиньте через дужку, розташовану вгорі голови і виведіть через отвір в гапіте. Прив'яжіть до кінця волосіні колечко, за допомогою якого можна буде керувати очима ляльки. Гумку закріпіть внизу. Натягом гумки очі зможуть утримуватися у відкритому положенні. Натисканням колечка очі будуть закриватися. Можна замість волосіні і гумки прикріпити до кожного ока по невеликому грузик. Руху ляльки змусять їх коливатися, що дозволить створити ефект живих очей.
5
Тепер можна виготовити механізм відкривання рота ляльки. Намітьте лінію рота олівцем і акуратно виріжте. Вертикально приклейте до нього боковини з декількох шарів обгорткового паперу. До задньої частини вийшла коробочки пришити шарнір зроблений з жерсті і дроту. Її кінці пришийте по обидві сторони шиї. Закритим рот повинен утримуватися прикріпленою до верхньої частини голови гумкою, відкривається натисканням на колечко на кінці волосіні.
6
Для Гапіт візьміть дерев'яний стрижень, який стане хребтом ляльки. На нього встановіть дерев'яний брусок - плечі. Посередині бруска проробіть отвір, щоб він вільно обертався на гапіте. Рухливість плечей дозволить повертати голову ляльки в будь-яку сторону. Ляльковод однією рукою повинен тримати Гапіт, керуючи одночасно очима і ротом ляльки. При цьому великий палець закриває очі, а вказівний відкриває рот. Інша рука управляє відразу двома або однією тростиною (рукою) ляльки.
7
Перевірте роботу очей і рота ляльки та приклейте на місце потиличну частину голови. Для додання гладкості покрийте голову сухий шпаклівкою, додавши в неї воду і клей ПВА (чверть від загальної кількості суміші). Відшліфуйте після висихання наждачкою і заґрунтуйте водоемульсійною фарбою тілесного кольору.
Погодьтеся, що дітки дуже люблять лялькові театральні вистави. Вони із задоволенням розглядають «віджилих» театральний століття ляльок у фойє театру, спостерігають за магією пожвавлення на сцені. Спробуйте перенести це чарівність додому, пограйте в ляльок, а краще - зробіть їх разом з дитиною.
Інструкція
1
Щоб зробити ляльку для театру вам знадобиться звичайна рукавичка. Вказівний палець буде відповідати за голову ляльки, великий і мізинчик будуть руками нашої фігури. Два інших пальця потрібно обрізати і зашити отвір.
2
Тепер приступаємо до найцікавішого - виготовлення голови нашої ляльки. Для цього візьміть нижню частину від білих колготок, краще дитячих, щоб голова не була надто великою, набийте ватою носову частину.
3
Пришийте так звану «голову» до рукавичок, так, щоб вказівний палець увійшов в голову нашої ляльки. Пришиваємо міцно, щоб уникнути базікання в різні боки, пам'ятайте - дана частина ляльки повинна стояти рівно.
4
Щоб зробити волосся нашої «красуні», необхідно взяти пряжу, намотати на банку, перетягти з одного боку (але не туго), а з іншого розрізати. Обмазати верхівку голови клеєм і приклеїти волосся.
5
Приступаємо безпосередньо до лиця. Очі зробимо з темного кольору гудзиків маленького розміру. Ніс також зробимо з ґудзики, бажано білого кольору. А ось для губ необхідний клапоть червоної тканини. Вирізаємо подобу губ і пришиваємо до лиця нашої ляльки.
6
Тепер можна і перейти до наряду. Візьміть папір, зробіть викрійку у вигляді сукні, виріжте. Візьміть тканину, краще яскравого кольору, прикладіть до неї викрійку, залиште припуски на шви по 5 мм і обріжте. Зшийте сукню. Після чого одягніть його на рукавичку. Для більш яскравого оформлення прикрасьте плаття тасьмою, паєтками, бісером або намистинами різних кольорів. Наша лялька готова!