Як перевозити кота на поїзді.

У житті трапляються ситуації, коли необхідне перевезення домашньої тварини. Іноді це пов'язано з переїздом на нове місце проживання, іноді - з тимчасовим візитом в гості. Загалом, причини можуть бути різними. Різні коти по-різному переносять переїзди, особливо в поїздах. Щоб ваш чотириногий друг максимально комфортно почував себе в дорозі, а у вас було менше проблем з ним, необхідно правильно підготуватися до перевезення кота на поїзді. Як же це зробити?
Інструкція
1
Спочатку оформите ветеринарну довідку для перевезення тварини. Це документ, що підтверджує відсутність захворювань у вашого вихованця. Для цього прийдіть в ветеринарну клініку зі своїм котом, запишіться на прийом до лікаря, той повинен буде провести огляд, зробити відповідні щеплення, якщо такі не були зроблені раніше, занести дані про них в ветеринарний паспорт. Також лікар повинен провести обробку кота від екто- і ендопаразитів (бліх, глистів і т.д.). Увага: довідка повинна бути зроблена не раніше, ніж за 30 днів до поїздки!
2
Сплатіть провезення кота залізницею. Прийдіть на вокзал і зверніться в касу оплати багажу.
3
Підготуйте спеціальну переноску для кота. Якщо у вас немає такої перенесення, придбайте її в зоомагазині. Найкраще мати переноску з металевою дверцятами, вона міцніша, ніж з пластмасовою. Зшийте чохол із щільної тканини для клітини, якщо ви їдете взимку, інакше ваша тварина може замерзнути і застудитися. Постеліть на дно спеціальну підстилку або яку-небудь іншу м'яку теплу тряпочку. Це необхідно на випадок, якщо ваш кіт захоче в дорозі сходити в туалет.
4
Ні в якому разі не діставайте кота з перенесення під час шляху, навіть якщо ваш улюбленець буде нервувати, нявкати, дряпати клітку. Запам'ятайте, відкривши клітку, ви можете упустити кота, і після цього його буде дуже важко повернути на місце.
5
Візьміть з собою в дорогу улюблені ласощі вашого кота, кип'ячену воду, серветки.
6
Якщо ваш кіт сильно нервує в дорозі, дайте йому заспокійливих крапель, які можна придбати в будь-якій аптеці або ветеринарній клініці. Одне з найпоширеніших заспокійливих засобів - «Кот-Баюн». Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, можливі протипоказання.