Як посадити хвойники.

Ставши власником заміського будинку, варто подбати і про красу прилеглої ділянки. У середній смузі Росії весна проходить швидко, літо пролітає непомітно, і восени ділянку знову виявляється порожнім і сірим. На допомогу приходять вічнозелені хвойні рослини.
Вам знадобиться
  • - саджанці хвойних рослин;
  • - лопата;
  • - вода;
  • - мотузки;
  • - дерев'яні кілочки.
Інструкція
1
Хвойні надають безліч забарвлень і форм. На ділянці хвойні рослини неможливо не помітити. Окремо посаджені, вони будуть акцентом і основою для розташованої поблизу квіткарки. Хвойні рослини на задньому плані є хорошим фоном для різних рослин. В осінньо-зимовий період вічнозелені хвойні будуть підтримувати структуру вашого саду. З самого початку з'ясуйте інтенсивність росту і розміри дорослої хвойного рослини - тобто, яким воно постане через кілька років. В іншому випадку, посадивши рослину у доріжки перед будинком, незабаром вам доведеться або займатися трудомісткою пересадкою вже дорослого дерева, або переносити доріжку.
2
Незалежно від форми саду, правильна посадка хвойного рослини - це майже 100% успіху в майбутньому. Краще витратити більше часу на підготовку посадкового місця, ніж потім роками витягати рослина з «коми» .Разберітесь з екологічними умовами на вашій ділянці і зіставте їх з необхідними умовами для вирощування сподобалися вам рослин. Практично всі хвойні добре розвиваються на дренованих грунтах, погано переносять застій води. Склад грунту для різних рослин буде різним. Ялини, ялиці, тиси і туї воліють багату, родючий грунт. Модрини та сосни краще почуваються, якщо земляний субстрат для посадки буде з додаванням піску, щоб повітря безперешкодно проникав до корням.Со другого року посадки хвойні рослини можна підгодовувати, але тільки спеціальними добривами для хвойних. Головне тут - не переборщити з кількістю. На надто родючих ґрунтах у хвойних рослин розтріскується кора і втрата сортовий, зменшення зимостійкості. Внесені у великому мінеральні добрива викликають всихання хвої.
3
Найбільш відповідний час для посадки хвойних рослин з відкритою кореневою системою - весна, квітень або початок травня: нирки ще не рушили в зростання, і саджанці не зазнають сильний стрес. Осіння посадка краща з серпня по початок вересня. У цей період відбувається найінтенсивніший ріст кореневої системи. Рослини, придбані в контейнері або із земляною грудкою, приживаються краще і швидше за все, тому що коренева система при висадці майже не пошкоджується.
4
Копаючи посадочну яму, не забувайте, що рослина буде збільшуватися в розмірах, і коренева система, відповідно теж. Підготовлена посадкова яма повинна бути більше, ніж наявний земляний ком.Прі пересадці хвойного рослини або посадці молодого саджанця з відкритою кореневою системою, потрібно максимально зберегти землю на корінні. Не залишайте коріння рослини не присипавши їх землею або не прикривши вологою мішковиною. В іншому випадку саджанець буде довго приживатися, так як кореневі волоски, що знаходяться на коренях, на відкритому повітрі живуть всього кілька секунд.Посадочная яма для рослини повинна бути заповнена родючим субстратом, і добре утрамбована. Хвойна рослина садиться в яму, коріння акуратно розправляються руками і засипаються землею, засипка злегка ущільнюється. Не забувайте про рівень кореневої шийки. Протягом перших 2-3 тижнів особливо уважно стежте за зволоженням ґрунту, регулярно поливайте. Якщо рослина велике, його слід зафіксувати за допомогою розтяжок і колів, щоб коренева система була закріплена і швидко вкорінюються.
Зверніть увагу
Використовуйте тільки спеціальні добрива для хвойних рослин, суворо дотримуючись дозування, зазначену виробником.