Як розрахувати дозу інсуліну.

Інсулін - гормон підшлункової залози, потреба в додаткових дозах якого зростає у зв'язку із захворюванням на цукровий діабет. Як правильно розрахувати дозу інсуліну, відповідну саме вам?
Інструкція
1
Як тільки вам поставили діагноз «цукровий діабет», починайте вести щоденник, в який записуйте показники цукру в крові, приблизна кількість хлібних одиниць, спожитих вами під час сніданку, обіду і вечері. Таблицю розрахунку хлібних одиниць ви зможете знайти на сайті http://diabetik.su/01raschetxe.html.
2
Купуйте глюкометр для того, щоб постійно контролювати рівень цукру в крові. Результати, на які варто спиратися при розрахунку дози інсуліну - 5-6 ммоль/л натще і не більше 8 ммоль/л через 2 години після їжі. Втім, в індивідуальному порядку допускаються відхилення від цих показників приблизно на 3 ммоль/л. Під час підбору дози рекомендується вимірювати рівень цукру в крові до 6-7 разів на день.
3
Під час перевірок обов'язково враховуйте час доби, в який проводиться вимірювання, кількість спожитих вуглеводів, рівень рухової активності. Не забувайте і про додаткові фактори, що впливають на показники цукру в крові: масу тіла і зріст, наявність інших хронічних захворювань, режим призначень, приписаний вам іншими фахівцями. Особливо вони важливі при розрахунку інсуліну пролонгованої дії, який не залежить від режиму харчування.
4
Зверніть увагу: чим більше «стаж» цукрового діабету, тим нижче рівень «власного» інсуліну, який якийсь час ще продовжує вироблятися підшлунковою залозою. Однак не варто різко збільшувати його дозу без консультації з ендокринологом та проведення ретельного обстеження амбулаторно або в стаціонарі. Хворі на цукровий діабет повинні проходити обстеження не рідше 1 разу на рік.
5
Ін'єкції інсуліну короткої дії робляться зазвичай для того щоб швидко знизити рівень глюкози в крові. Його доза залежить від: - кількості ХЕ, яке ви плануєте вжити під час прийому їжі (не більше 6); - від рівня цукру в крові натще; - від рівня фізичного навантаження після прийому піщі.1 ХЕ зазвичай вимагає введення 2 одиниць інсуліну короткої дії . Якщо ж потрібно різко знизити рівень цукру в крові, то на кожні «зайві» 2 ммоль/л вводиться 1 одиниця ІКД.
6
Підбір дози інсуліну пролонгованої дії починайте з нічної ін'єкції. Так, якщо ви введете перед сном 10 одиниць, то вранці показники глюкози в крові не повинні будуть перевищувати 6 ммоль/л при адекватній дозі. Якщо ж після того, як ви ввели таку дозу, у вас посилилося потовиділення, і різко підвищився апетит, знизьте її на 2 одиниці. Співвідношення між нічний і денний дозою має бути 2: 1.