Як відновити шпон.

Натуральний шпон - це традиційний матеріал для облицювання меблів, який представляє собою тонкі зрізи деревини. Для посилення декоративного ефекту його можна покривати лаком або скористатися морилкою. Але з часом будь-які матеріали отримують ушкодження. Спробуйте самі відновити шпонированное покриття, щоб ваша меблі виглядала бездоганно.
Вам знадобиться
  • - воскової коректор (олівець);
  • - столярний клей;
  • - шматочки шпону
  • - ніж з тонким гострим лезом;
  • - лезо або скальпель;
  • - шпаклівка по дереву;
  • - праска;
  • - мішечок з піском.
Інструкція
1
Скористайтеся восковим коректором, якщо на поверхні меблів, покритої шпоном, ви виявили глибоку подряпину. Підберіть олівець найбільш підходящий за кольором до деревини, яку плануєте відремонтувати. Розплавте віск. Гумовим шпателем або лезом ножа втирайте його в подряпину так, щоб зверху вийшла маленька гірка. Дайте застигнути, потім виступаючий надлишок зріжте лезом або скальпелем. Обробіть це місце дрібнозернистою шкіркою і покрийте лаком.
2
Приготуйте клей і лезо або скальпель, якщо шпон трохи відшарувався від основи. Надріжте пошкоджене місце вздовж волокон. Широким ножем або маленьким шпателем введіть під шпон трохи клею. Змочіть тряпочку і покладіть її на склеювати місце. Притисніть гарячою праскою, розігрітим до 80 градусів. Видавіть зайвий клей і повітря і приберіть праска, щоб не припекти шпон.
3
Якщо на поверхні меблів утворилася невелика вм'ятина на шпоні, то покладіть на це місце мокрий шматочок тканини і притисніть його гарячою праскою. Дайте волозі випаруватися і приберіть праска. Деревні волокна разбухнут, і вм'ятина може зникнути. Якщо цей спосіб не допоміг, тоді підчепите скальпелем втиснутий шматочок шпону, обережно відігніть. Введіть під нього шпаклівку для дерева, дайте їй висохнути. Вирівняйте пошкоджене місце шкіркою і приклейте шпон клеєм.
4
Вклейте шматочок шпону, якщо поверхня меблів сильно пошкоджена. Виріжте скальпелем по контуру пошкоджене місце. Долотом і молотком видаліть старий пошкоджену ділянку шпону. Зачистіть звільнену поверхню від шорсткостей і клею. Прикладіть новий шматочок шпону, змащений столярним клеєм. Притисніть його гарячою праскою і пропрасуйте. Не затримуйте рух праски на одному місці, а то шпон пригорить. Покладіть на заклеєне місце важкий плоский предмет на пару годин.
5
Для обклеювання шпоною опуклих поверхонь як преса використовуйте мішечок з піском. Розігрійте пісок на сковорідці і пересипте його в щільний мішечок. Прокладіть аркуш паперу між гарячим піском і приклеюваних шпоном. При необхідності закріпіть мішок мотузкою, наприклад, якщо ви чините ніжку стільця або столу. Сипучий матеріал рівномірно обожмет поверхню, що дасть шпону добре пристати до основі. Зніміть саморобний прес, коли пісок повністю охолоне.
Корисна порада
Якщо гарячий клей пробив шпон наскрізь, то це місце можна злегка освітлити перекисом водню або зафарбувати морилкою.