Як перебирати чотки.

Четки - стародавній сакральний інструмент, який використовується в безлічі релігій. Їх можна зустріти в руках у мусульманина, християнина і навіть буддиста. Чотки люблять перебирати не тільки віруючі, а й лікарі, астрономи, філософи ... Безумовно, в вервиці криється певна магічна сила, але як правильно їх перебирати, щоб нею оволодіти?
Інструкція
1
Для релігійних цілей і духовних практик чотки застосовуються з найдавніших часів. Планомірне перебирання намистин пальцями допомагає досягти необхідного стану спокою та рівноваги і дає єдино вірний настрій. Якщо ви хочете досягти релігійного просвітлення або просто хочете помолитися, перебирайте чотки повільно і осмислено. Починайте з найбільшою намистини і, пересуваючись на вервиці за допомогою великого і середнього пальця, читайте молитви. Кожній намистині повинна відповідати одна молитва. Таким чином ви забезпечите собі зосереджений стан і зможете домогтися більшої концентрації, ніж при звичайному монотонному проголошенні священних слів.
2
Використовуйте намистини чіткий, щоб зосередитися і заспокоїтися. При нервових напругах, важкому розумовому та емоційному працю, а також сильних стресах рекомендується перебирати чотки, щоб привести себе в рівновагу. Тут не має особливого значення як саме ви будете це робити - перебирати намистини повільно, досчітивая кожен раз до десяти, або гарячково смикати їх в руках, намагаючись заспокоїтися, - головне, відволіктися від думок, що терзають вашу душу і за рахунок монотонних рухів внести в підсвідомість спокій і розміреність.
3
Дрібна моторика пальців вкрай корисна для здоров'я. Якщо вас мучать мігрені, гарненько розітріть намистини подушечками пальців. Крім того, на кисті руки знаходиться безліч акупунктурних точок, масаж яких надає сприятливу дію на весь організм. Якщо ж ви є працівником ручної праці і цілий день напружуєте пальці, перебирання чоток вам просто необхідно. Ці маніпуляції допоможуть кистям розслабитися і повернуть втрачену за день чутливість.
Зверніть увагу
Якщо ви користуєтеся чотками занадто часто, пам'ятайте про те, що і вони можуть легко викликати свого роду звикання. Якщо відчуваєте, що не можете випустити їх з рук і відчуваєте постійну потребу перебирати намистини без видимої необхідності - постарайтеся скоротити контакт з чотками.
Корисна порада
Можна вивчати за допомогою чоток іноземні слова або навіть пропозиції. Складне слово повторюйте, прокручуючи намистини чіткий в пальцях. До того моменту, коли ви пройдете повний круг, кількість повторень дозволить надійно закріпити нову лексику у вашій пам'яті.
Спочатку чотки були релігійним атрибутом, властивим як мусульманству, так і християнству, і буддизму. Вони використовувалися для рахунку молитов, поклонів та інших релігійних ритуалів. Зараз же чотки часто використовуються не тільки за своїм прямим призначенням, але і в якості модного аксесуара або навіть лікувального засобу.
Четки являють собою шнур або стрічку, на які нанизані дерев'яні, скляні або бурштинові намистини або пластини приблизно однакового розміру. Часто цей шнур з'єднаний в кільце, але це необов'язково. Іноді замість намистин на стрічці зав'язуються великі узли.Первие чотки з'явилися ще в II тисячолітті до нашої ери в Індії. Тоді вони мали тільки практичне значення - чотки використовували, щоб не думати про рахунок, коли треба було прочитати певну кількість молитов. Пізніше цей атрибут з'явився і в інших релігіях, отримавши символічне значення. До цих пір чотки широко використовуються серед мусульман і буддистів. Знайшли своє застосування чотки і в християнській церкві. Існує думка, що на Русі чотки ввів в ужиток ще святий Василій Великий, предназначив їх для неписьменних ченців, які молилися не по церковним книгам, а просто читаючи певну кількість молитов. В даний час в православній церкві чотки використовують тільки ченці і вища духовенство.Как вже було зазначено, головне призначення чоток - рахунок молитов, поклонів та інших ритуальних дій. Однак цим їх функції не обмежуються. Не менш важливим завданням чоток є постійне нагадування послідовникам тієї чи іншої релігії про необхідність молитися. Чотки у вигляді кільця служать символом безперервної молітви.Кроме того, вони допомагають молящемуся зберігати увагу і певний ритм читання молитов. Перебираючи чотки, людина не втрачає концентрацію, зосереджується на молитві. Нерідко вони застосовуються і при медитативних практиках з метою боротьби зі сном.Четкі є і свого роду відмітним знаком. Виконані в різних техніках і з різних матеріалів, вони можуть свідчити про приналежність людини до тієї чи іншої гілки вчення, а також про ступінь підготовки ученіка.В ранні століття на Сході чотки використовувалися як гнучкого холодної зброї. Зерна їх були виготовлені з металу і часто мали гострі необроблені краї. У наш час чотки можна побачити і не у релігійної людини. Поширившись по світу, вони придбали і інші функції. Так, зараз чотки використовуються і в якості звичайного прикраси, і як предмет, що символізує особливий статус його власника (наприклад, тюремні чотки-болтухі). Широко застосовуються вони в лікувальних цілях. Перебирання чоток сприяє поліпшенню дрібної моторики, благотворно впливає на ритм серцевої діяльності, заспокоює людину в стресових ситуаціях.