Як сушити пиломатеріали. Як зробити сушилку для дерева.

Пиломатеріали на сьогоднішній день досить затребувані і користуються великою популярністю серед покупців. З них виготовляються будинки, котеджі, дерев'яні меблі. Однак якісний виріб можна виготовити тільки з сухого матеріалу. Тому потрібно його правильна сушка як на виробництві, так і в домашніх умовах.
Інструкція
1
Розташуйте деревину для сушки в спеціальних сушильних камерах. Дуже важливо зробити це правильно. Матеріал в пачці повинен бути прямим, його слід штабелювати, використовую в проміжках кілочки і дошки. Підстави пиломатеріалів і проміжних дощок, повинні лежати в одному ряду з кілочками. Не розміщуйте їх в сушильних камерах занадто щільно один до одного, між ними повинен проходити повітря.
2
Встановіть вентилятори з великими лопатями для збільшення інтенсивності подачі повітря. Використовуючи повітряні заслінки, рівномірно розподіліть потік повітря між штабелями. Для якісного просушування пиломатеріалу, використовуйте матеріал однієї товщини і однієї породи. Для м'яких порід застосуєте температуру + 45 градусів, для твердих + 60.
3
Розташуйте деревину штабелем при сушінні в домашніх умовах під навісом, укривши пиломатеріали від дощу і прямого попадання сонця. Для цього попередньо підготуйте місце. Це повинна бути рівна поверхня, яку можна зробити за допомогою труб, рейок або бруса. Нижній шар дощок від землі розташуйте на висоті не більше 30 см. У разі, якщо вона сира, то застеліть її соломою, тирсою або накрийте руберойдом. Важливо міцно закріпити своєрідний піддон, де будуть лежати пиломатеріали та створювати тиск, щоб конструкція не зруйнувалася.
4
Змастіть торці дощок спеціальними хімікатами. Для цього підійде будь-яка столярна фарба, оліфа або масло. Важливо не забути про прокладки, які слід встановити між шматків деревини. Рекомендується періодично провертати матеріал, для рівномірного просушування. Сушити найкраще при температурі не більше +15? - +20 ?. Дуже важливо не тільки уникнути тріщин в деревині, а й загнивання, появи грибка, личинок і.т.д. Для цього пиломатеріал слід попередньо очистити, зрізати кору, прибрати бруд і появляющуюся гниль. Оберніть пиломатеріал газетою і залиште на ніч. Вдень же бажано, сушити природним способом.
Корисна порада
При проведенні сушки спеціальної високоякісної деревини покрийте вузькі краю пиломатеріалів водостійким покриттям, щоб знизити швидкість сушки і мінімізувати розщеплення країв.
Досить часто люди стикаються з проблемою, яка полягає в сушінні дубових пиломатеріалів. Справа в тому, що дуб погано піддається процесу сушіння. На цьому матеріалі можуть легко утворитися зовнішні і внутрішні тріщини. Особливо великі труднощі виникають при сушінні Свіжорозпиляного дубових пиломатеріалів вологістю понад 25%.
Інструкція
1
Вкрай не рекомендується сушити дуб, який недавно розпиляли. Найбезпечніше виробляти сушку тонких матеріалів, які мають вологість від 40% і нижче. В сучасних сушильних установках маються програмовані пристрої, які дозволяють підтримувати певну залежність клімату в камері від вологості, що висушується.
2
Клімат в звичайної сушильній камері визначається температурою і градієнтом сушки. Також клімат може визначатися температурою «сухого» і «мокрого» термометра. Все залежить від того, який пристрій управління має сушарка. Програми зазвичай використовуються однакові або ж мають подібності.
3
В програмі сушки можна виділити кілька фаз. Дві фази з них відводяться під сушку. У першій фазі виконується сушка від початкової вологості до 26-30%. Відбувається це при відносно низькій температурі і градієнті. Протягом усієї фази дані показники залишаються незмінними. У другій фазі матеріал сушиться від вологості 26-30% і до кінцевої. Процес виконується при підвищеній температурі і градієнті. Найчастіше він супроводжується ростом градієнта до кінця сушки. Також бувають випадки, коли з ростом градієнта зростає також і температур.
4
Сушити дуб не так вже просто. Справа в тому, що відбувається великий розкид вологості по всі поверхні Свіжорозпиляного матеріалу. Саме тому необхідно правильно виставити датчики вологості, за якими вестиметься управління сушкою. Контролер сушарки за усередненими показниками датчиків вологості виконуватиме перемикання з першої стадії на другу. Перемикання виробляє в той момент, коли вологість буде 26-28%. В цьому випадку дуже велика ймовірність розтріскування частини матеріалу, вологість якого перевищує вказане значення.