Як вибрати сухий корм.

Для повноцінного росту і розвитку домашніх тварин важливі і білки, і жири, і вуглеводи. Ось чому така велика увага приділяється якості сухих кормів. Але занадто часто вибір визначається не дійсною цінністю того чи іншого корму, а красивою картинкою в рекламі. Професіонали, що створюють рекламні ролики, знають, як зацікавити потенційних покупців. На що ж слід звернути увагу при виборі кормів для свого вихованця, щоб не віддати гроші, за продукт незрозумілого походження?
Інструкція
1
Запам'ятайте, процентне співвідношення поживних речовин, вказане на упаковці, не є показником якості корму. Це всього лише біохімічний склад продукту. Він може бути однаковим і в кормах преміум класу, і в дешевих продуктах. Вказівка, що в продукті міститься 25% протеїну, 10% жиру і скільки-то клітковини, не говорить ні про що. Зрештою, машинне масло - це теж жир, клітковина - може бути тирсою, а роги і копита, без сумніву, є протеїном. Такий продукт не принесе користі вашому вихованцеві.
2
Зверніть увагу на об'єм їжі, рекомендований для харчування тварин. Чим більше вказана норма, тим нижче поживність корму і тим більше баластних речовин міститься в даному продукті. Собаки і кішки живуть за рахунок того, що засвоюють, а не за рахунок того, що їдять. У дешевих кормах норма харчування може бути в півтора-два рази вище, ніж в кормах високого класу. Таким чином, ви платите за хороший корм більше, але витрачаєте його менше. В елітних кормах норматив для дорослого собаки вагою 10 кг дорівнює 110-115 гр продукту. Для кішок вагою 3 кг - 30-35 гр.
3
Уважно прочитайте склад. У хороших кормах на першому місці стоїть м'ясо. Його має бути не менше 25%. Крім цього, хороший корм повинен включати не менше двох додаткових джерел тваринного білка, наприклад рибу і яйця. Дуже добре, якщо виробник вказує, яке саме м'ясо використовується при виробництві корму.
4
У кормі для собак і кішок не повинно міститися більше 50% овочів і злаків. В ідеалі їх повинно бути 25-30%. Звертайте увагу, що в довгому переліку інгредієнтів одні й ті ж продукти можуть зустрічатися кілька разів під різними назвами, наприклад «кукурудзяна мука, соєве борошно, борошно з кукурудзяного глютену, пивний рис, сушений горох». Занадто багато порожніх наповнювачів для корму. Кукурудза взагалі є найшкідливішим інгредієнтом, вона практично не перетравлюється. Але її зміст в дешевих кормах перевищує всі допустимі межі з-за низької вартості.
5
Врахуйте, що за європейськими нормативами в кормах під назвою «субпродукти» можуть ховатися не тільки корисні печінку і серце. У цей список входять курячі пір'я, лапи, голови, шкіра з шерстю, відходи боєнь, роги, копита, кров і навіть сеча. Чим менше в списку інгредієнтів конкретики, тим нижче клас корму. «М'ясо лосося» - відмінно, «печінка курки» - добре, «злакові» - швидше за все відходи борошномельного виробництва, «субпродукти тваринного походження» - спасибі, не треба.
6
Собаки не будуть їсти зернову пустушку. Але ж тварину можна і обдурити. Досить додати потрібні ароматизатори та підсолоджувачі. У хорошому кормі не повинні міститися такі речі як: карамель, цукор, барвники, EWG-добавки, BHA, BHT, тваринний жир. Взагалі, наявність великої кількості незрозумілих слів на упаковці повинно вас насторожити.
7
Вибирайте корми, вироблені фірмою, що спеціалізується саме на виробництві кормів для тварин. На жаль, більшість кормів, представлених на російському ринку, виробляються фірмами, для яких головний бізнес - це продукти для людей. А корми для тварин є всього лише прекрасною можливістю забезпечити безвідходне виробництво. По-хорошому, продукти, з яких зроблені корму економ-класу, потрібно відправити на смітник, але гігантські корпорації примудряються отримати з цього непоганий зиск.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=i37qqwfnFT4
Зверніть увагу
Корпорація Nestle виробляє корми марок: Chef's Blend, Friskies, Deli-Cat, Nestle Purina, Dog Chow, Pro Plan, Purina One.Colgate-Palmolive є власником марки Hill's Science Diet Pet Food.Mars забезпечує безвідходне виробництво за рахунок марок Pedigree, Advance, Cesar, Whiskas, Sheba