Що таке ритм.

Слово «ритм» має кілька значень. Музичний ритм, віршований, ритм життя, біоритм. Ритмічність, циклічність - невід'ємна частина життя, основа всього.
Інструкція
1
Ритм, від грецького rhytmos - узгодженість, мерность. Під ритмом в цілому мається на увазі закономірне і розмірене чергування яких-небудь елементів: звуків, рухів і т.д. Приклади: дихання, биття серця, коливання маятника, зміна пір року, дня і ночі. Поняття ритму тісно пов'язано з поняттям циклу, циклічності, тобто повторення.
2
Зазвичай слово «ритм» в першу чергу асоціюється з музикою і танцями. Музичний ритм - це чергування в певному порядку коротких і довгих звуків. Іншими словами, це чергування тривалостей нот в їх послідовності (або ритмічний малюнок). Музиканти під час розучування творів для стеження за ритмом часто користуються метрономом (спеціальний прилад). Для музичних традицій різних народів характерні свої ритми. У звучанні барабанів ритм виходить на перший план. В музиці є поняття ритм-секції, ансамблю, до якого входять ударні, ритм-гітара і бас-гітара, що задають основний ритм.
3
Поняття ритму також важливо в поезії, це основа віршування. Саме в його наявності відміну віршів від прози. В поезії виділяють ритмічні одиниці: склад, стопу (заснована на чергуванні ударних і ненаголошених складів) і рядок (фразу). В римуються рядках кількість складів повинно бути однаковим, а наголоси - узгодженими, інакше відбувається збій ритму. Існують різні віршовані розміри, яким властивий індивідуальний ритм: хорей, ямб, дактиль, амфібрахій та анапест.
4
Ще одне поширене вираз - «природні ритми». В природі все має циклічністю: день змінює ніч, а весну - літо. В природі мають місце пульсації геомагнітного поля, частота випромінювань іоносфери, цикли сонячної активності. З природними ритмами тісно пов'язані біоритми людини. Так, наприклад, більшість людей проявляють пік активності в денний час, а пасивність - у нічний. У кожного біоритми індивідуальні, але у всіх вони пов'язані з фізіологічними процесами в організмі і впливають на витривалість, активність і т.д.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FYIMT803t8w