Як виростити скалярии.

Батьківщиною цієї однієї з найпопулярніших і оригінальних представників тропічних риб є Амазонка. Тіло скалярии майже округле, що нагадує півмісяць. Птелофіррум скаляром також називають рибкою-листом, метеликом, ластівкою, або півмісяцем. Як же вирощувати скалярій в акваріумах?
Інструкція
1
Мальков скалярій починайте рясно годувати живим кормом, як тільки вони з'явилися на світ і стали плавати. Це відбувається на сьомий день з початку нересту. Протягом перших двох діб давайте інфузорій, потім переходите на нематод або «пил». Після закінчення 10-12 днів починайте годувати малюків дафніями і найдрібнішими циклопами.
2
Скалярии відносяться до тих видів риб, які активно охороняють своє потомство. Відомі випадки поїдання мальків батьками в разі небезпеки. Тому, якщо вам необхідно відсадити з акваріума одного з батьків, то робіть це дуже обережно, відокремивши його попередньо склом, щоб занепокоєння, заподіяне оставляемому, було значно менше, а ймовірність збереження потомства більше.
3
Годуйте підросли скалярій тільки живим кормом (мотиль, дафнія, трубочник, циклопи, коретра), пропонуючи по 15 середніх мотилей на одну рибку два рази на день. Форма тіла рибки створює їй значні незручності для збирання корму з дна акваріума. Тому скалярии воліють ловити живий корм під час його падіння. Будучи дуже голодними, нахиляючись, підбирають корм з дна акваріума.
4
Для вирощування скалярій використовуйте акваріум об'ємом від чотирьох відер води на пару рибок. Для двох пар вистачить і шести відер. Щоб створити рибкам найбільш сприятливі умови, подбайте про те, щоб акваріум був досить глибокий (до 45-60 см). Не надто засаджують його рослинами, щоб не ускладнювати рухів рибок.
5
Акваріум зі скалярами тримайте в чистоті, регулярно підміняючи помутнілу і зіпсувалася воду третьою частиною свіжою. Підтримуйте температуру води в діапазоні від 23 до 25 градусів. Відомо, що ці риби непогано містяться і в акваріумах при меншій температурі (19-20 градусів) і переносять поступове зниження її до 15 градусів, хоча при цьому стають нежізнедеятельнимі і малорухомими.