Як навчити дітей писати прописні літери. вчимо дитину писати прописні літери.

Навчити дитину писати прописні літери можна і вдома. Тільки необхідно проводити заняття методично правильно, щоб малюкові не довелося перебудовуватися від домашніх уроків до шкільних. Тому дотримуйтеся стандартної схеми проведення уроків письма.
Вам знадобиться
  • - зображення друкованої та письмовій літери;
  • - предметні картинки;
  • - пропис або зошит у вузьку лінію;
  • - ручка.
Інструкція
1
Перш ніж почати навчати дитину письму букв, навчіть його виконувати прості елементи, з яких і складаються літери: прямі вертикальні палички, палички з заокругленням внизу і вгорі. Зручно на цьому етапі використовувати спеціальні прописи. Спочатку розгляньте елемент, потім запропонуйте дитині обвести його кілька разів по точкам, а після цього нехай малюк спробує написати самостійно. Зверніть увагу дитини на межі цих елементів: нижня і верхня лінія робочої (вузької) рядки.
2
Після цього почніть навчання письму букв, що складаються з цих елементів. Спочатку необхідно ознайомити дитину з друкованою буквою, щоб він знав, як вона називається і запам'ятав її візуально. Для цього можна запропонувати малюкові загадки, прислів'я або ряд картинок із зображенням предметів, в назві яких часто зустрічається один і той же звук. Завдання дитини - виділити його.
3
Тепер покажіть малюкові зображення літери, якій позначається повторюваний звук. Розгляньте її. Запитайте дитину, на що вона схожа. Тут активно починає працювати дитяча уява. Асоціації малюка допоможуть йому швидше запам'ятати цю букву. Після того, як дитина висловив свої припущення, покажіть йому заздалегідь підготовлені вами ілюстрації. Наприклад, буква К - у вигляді чоловік стоїть з піднятою рукою і виставленої вперед ногою; Ф - людина, у якого руки знаходяться на поясі і т.д.
4
Тільки після знайомства з друкованою буквою можна переходити до прописних буквах. Покажіть, як пишеться яка вивчалася буква. Ваші рухи рукою повинні бути повільними і видно дитині. При цьому коментуйте кожен елемент букви (ставлю ручку на верхню лінію робочої рядки, веду донизу, не доводячи до нижньої лінії робочої рядки роблю закруглення, веду лінію догори і т.д.). Не забувайте звертати увагу дитини на нахил елементів.
5
Перед тим, як дитина приступить до роботи в прописи, можна використовувати прийом листи під рахунок (пряма лінія - «раз», закруглення - «і», наступна пряма - «два» і т.д.) в повітрі , а також обведення букв на пластмасовому трафареті - рука запам'ятає руху при написанні букви.
6
Потім можна переходити до написання букви в прописи (або звичайному зошиті з вузькими лініями). В них також пропонується спочатку обвести букву по точкам, після цього написати самостійно. Після кожної вивченої букви пропонуйте дитині лист складів, потім слів і пропозицій.
Корисна порада
Перед листом і під час нього необхідно робити невеликі паузи для пальчикової гімнастики і фізкультхвилинки