Як намотати силовий трансформатор. Як правильно намотати трансформатор з початком і кінцем.

У домашніх майстрів може виникнути необхідність переробити старий трансформатор, або зовсім виготовити новий. Особливої складності процес намотування не викликає і є скоріше затяжний процедурою, що вимагає підвищеної уваги й акуратності.
Вам знадобиться
  • - багатожильний провід;
  • - намотувальний і розмотувальний механізми;
  • - намотувальний провід;
  • - ізоляційна прокладка;
  • - ізоляційна папір.
Інструкція
1
Підготуйте для роботи намотувальні і розмотувальні механізми. На вісь останнього пристосування встановіть котушку з обмотувальним проводом і надійно її зафіксуйте. Каркас трансформатора закріпіть на валу намоточного пристосування.
2
Встановіть розмотувальний і намотувальний механізм на столі на відстані приблизно в один метр так, щоб каркас трансформатора і котушка з дротом розташовувалися в одній площині. Дріт, що утворює витки обмотки, повинна лягати зверху на каркас.
3
Візьміть багатожильний провід для виготовлення першого виводу трансформатора, зачищений кінець якого протягніть через одну з щічок, спаяти його з кінцем намоточного дроти і укладіть уздовж осі каркаса перпендикулярно виткам намотування.
4
Проведіть намотування. Роботу виконуйте двома руками, причому однією обертається вал намоточного верстата, а інший виставляйте натяг намотувального дроти. Його тримайте під деяким кутом до витків для щільного прилягання кожного наступного обороту дроти до попереднього. Намотування першого шару виробляєте справа наліво витком до витка на вивідний провід, фіксуючи його і не даючи йому вислизнути з необережності. В ряд укладайте розрахункова кількість витків. Таким же чином виконайте всі наступні шари. Намотування ведіть, не доходячи 2 мм до кожної з щічок. Ряд закривайте ізоляційною прокладкою, кінці якої повинні виступати за краї дроту і лягати внахлест на щічки.
5
Продовжіть намотування до передостаннього шару, коли необхідно буде укласти другий вивідний провід. Протягніть його кінець через ту щічку каркаса, де знаходиться закінчення передостаннього шару намотування, і покладіть його. Останній шар фіксує вивідний провід, який в завершенні спаяти з кінцем обмотувальної дроту. Готову намотування оберніть декількома шарами ізоляційної паперу. Проведіть намотування другий обмотки аналогічним способом, після чого трансформатор зберіть і проведіть його тестування.