Як почати розмову з роботодавцем.

Співбесіда - випробування для кожного здобувача, під час якого необхідно проявити себе з найкращого боку. Від того як складеться діалог з майбутнім роботодавцем, залежить кар'єра в обраній організації, тому до майбутньої зустрічі необхідно ретельно готуватися. Але пристрій на роботу - далеко не єдиний привід для важливої розмови з керівництвом, згодом такий крок може знадобитися для здійснення внутрішнього перекладу співробітника, перегляду системи оплати праці, зміни умов договору.
Інструкція
1
Якщо розмова з роботодавцем планується в рамках співбесіди, то його починати потрібно з привітання і представлення (хто ви, на яку посаду претендуєте і звідки дізналися про вакансії). Після цього перейдіть до питань про цікавій вакансії, уточніть обов'язки, місце роботи, графік та інші нюанси. Не варто з порога цікавитися розміром заробітної плати, оскільки така поведінка свідчить про те, що людина не здатна віддавати і скрізь шукає вигоду для себе. Ваш авторитет значно впаде в очах роботодавця, а це загрожує відмовою. • Не просіть уточнити сенс вакансії (виняток: нові посади, що з'явилися на ринку праці і не отримали належної популярності). • Не згадуйте про особисті негаразди. Люди з проблемами не потрібні ні в одній організації. • Не старайтесь навмисно сподобатися. Такого кандидата можна миттєво обчислити за манерою поведінки.
2
Підготуйте мова. Вона повинна бути короткою і водночас переконливою, щоб результат майбутньої зустрічі був очікуваним. Побудуйте діалог відповідно до пунктами: • Позначте коротку суть пропозиції; • Зробіть упор на ваш вклад в розвиток компанії; • Аргументуйте вигоди для підприємства, які воно отримає; • Підведіть підсумки, думки мають бути зв'язковими і закінченими.
3
Домовтеся про зустріч, запишіться на прийом. Якщо на розмову буде потрібно більше 5 хвилин, то краще попередньо узгодити візит. В цьому випадку зростає ймовірність того, що все пройде за планом і діалог не буде зім'ятий через брак вільного часу.
Корисна порада
Є хороша вправа, яке дозволяє подолати хвилювання і страх перед важливою розмовою. Його суть зводиться до наступного: потрібно встати напроти дзеркала і протягом 5-10 хвилин «пережити» всі характерні для такого стану симптоми (тремтіння, прискорене дихання, серцебиття тощо). Їх потрібно зімітувати самостійно, а потім розслабитися.