Як визначити розмір велосипеда.

Не так вже й часто, купуючи велосипед, люди звертають увагу на те, якого розміру у нього рама. А дарма. Якщо рама велика вам не підійде за розміром, то кататися ви будете на ньому без задоволення. Ви тільки змучить, а то й отримаєте травму.
Інструкція
1
Всі моделі велосипедів мають унікальну ростовку. Розміри від 16-дюймових до 24-дюймових зустрічаються частіше інших. Але є виробники, які люблять випускати рами з полдюймовой кроком (наприклад, 16,5). Багато хто звик думати, що відстань від осі каретки до краю підсідельною труби - це і є розмір рами. А на ділі часто виходить так, ніби цей параметр у виробників відрізняється. Приміром, 18-дюймова рама одного заводу-виробника може не бути ідентичною 18-дюймової рамі іншого заводу.
2
Коли ви купуєте або збираєтеся придбати велосипед, обов'язково виміряйте відстань від пахової області до верхньої труби. Нехай воно буде не менше, ніж 8-10см. Для того це зроблено, щоб у разі різкого гальма і одночасного стрибка з велосипеда ви не поранилися. Якщо лихачить ви не збираєтеся, а будете їздити спокійно, можете цією рекомендацією знехтувати. Але все ж купувати велосипед з зазначеним відстанню менше 5 см не рекомендується нікому.
3
На моделі, яка вам сподобалася, звертайте увагу на посадку. Посадка повинна бути максимально зручною. Ви ж не хочете вічно втомлюватися і їздити на маленькій швидкості? А це стане головним недоліком неправильно підібраного посадки.
4
Уважно вивчіть сідло. Налаштуйте його відразу по висоті так, щоб ваша нога при русі, приводячи педаль в саме нижнє положення, випрямлялася повністю. Якщо не випрямляється, то треба купувати сідло розміром більше.
5
Обов'язково переконайтеся, що при їзді ви спокійно і без зусиль дотягується до керма. Нехай вам не захочеться ще трохи відсунутися назад або нагинатися ще більше вперед. Інакше потім можуть початися болі в спині через нездорового стану.
6
Припустимо, ви хочете замовити велосипед через інтернет. Поспішати не треба. Краще спочатку сходите в звичайний магазин, знайдіть там вподобану модель. Виконайте всі рекомендації, дані вище. Катайтеся на цьому велосипеді і тільки тоді замовляйте. В іншому ж випадку може вийти так, що куплена модель вам не підходить і замість задоволення доведеться випробовувати образу і дискомфорт.
Зверніть увагу
Якщо ви вибираєте велосипед, для агресивного міського катання, то вам підійде BMX. Оскільки велосипеди розраховані на "стандартного" людини, то для досягнення найкращої посадки в кожному конкретному випадку доводиться підбирати положення керма і сідла, а часом і замінювати їх на більш підходящі.
Корисна порада
Потенційним покупцям, які не знають, як вибрати розмір велосипеда, краще звернутися до працівників спеціалізованих магазинів, оскільки у різних модифікацій розмір підсідельною труби наводиться в різних одиницях. Вибір велосипеда по росту незмінно пов'язаний з діаметром колеса, позначеного в технічних характеристиках велосипеда в дюймах. Якщо діаметр велосипедних коліс позначений цифрами від 10 "до 24", то перед покупцем дитячий велосипед.