Як зберігати пергу.

Перга - це невитрачена на розплід пилок, складена в кормові стільники і утрамбована з добавками ферментів, залита медом. При зберіганні у вуликах перга піддається бродінню і збагачується молочною кислотою за рахунок бактерій, дріжджових грибів і ферментів. Застосовується перга в лікувальних цілях для лікування різних захворювань, але основне її застосування - це розплід бджіл наприкінці зимівлі, коли погода нельотна і ще немає свіжої пилку.
Вам знадобиться
  • - стерильні банки;
  • - полотняні мішки.
Інструкція
1
Зберігайте пергу в сотах, якщо вона призначена для весняного розплоду. Найбільш оптимальні умови для зберігання перги в стільниках - це підвальне сухе і темне приміщення з температурою 2-3 градуси. Для кращого зберігання залийте всі стільники свіжим щойно відкачали медом, так як бджоли дуже часто не повністю запечатують стільники, що дозволяє потрапляти повітрю і окислюватися ферментному складом до непридатного стану. Виключіть попадання в підвал молі. Для цього розставте відкриті ємності з 75% оцтом по всьому приміщенню.
2
Для зберігання меленої перги використовуйте стерильні ємності з темного скла. Для її приготування звільніть стільники, перемеліть вміст, залийте медом у кількості 30% від обсягу перги, перемішайте стерильною ложкою, щільно закрийте кришкою. Зберігайте продукт в прохолодному місці з температурою 2 градуси. Не допускайте заморожування, так як при заморожуванні основні цілющі властивості перги губляться.
3
Для зберігання гранульованої перги використовуйте полотняні мішки або скляні стерильні банки з темного скла. Зберігати можна тільки добре просушену пергу при кімнатній температурі, банки не можна щільно закупорювати, щоб був доступ повітря.
4
При зберіганні будь перги використовуйте тільки сухі приміщення. При підвищеній вологості повітря продукт покриється цвіллю і буде непридатний для подальшого використання ні з метою лікування, ні для розплоду, тому завжди стежте за вологістю повітря.
5
Для лікування ви можете використовувати будь-який вид перги: мелену, гранульовану або в сотах, але даний засіб підходить тільки особам, які не страждають алергічними реакціями на продукти бджільництва. Особливо обережно слід давати її дітям, якщо вони ніколи не пробували мед і страждають алергічними реакціями на різні види продуктів.