Як заготовлювати сіно.

Сіно - це висушена трава, яка широко використовується для годівлі сільськогосподарських тварин в зимовий період. Щоб сіно вийшло максимально якісним, поживним і зберегло всі вітаміни, його слід правильно сушити і вчасно заготовлювати.
Вам знадобиться
  • - коса і граблі;
  • - сінокосарка і сіноворушилка.
Інструкція
1
Починайте заготовку сіна в суху жарку погоду після того, як трава досить виросте. У середній смузі Росії сіно починають заготовлювати з другої декади червня і продовжують заготівлю до другої декади серпня. Краще злакове сіно виходить з пирію, луговий тимофіївки, тонконога, польовиці. Ніколи не косіть очерет, ситник і осоку. Від такого сіна у тварин виникає запалення травного каналу, до того в зазначених рослинах мало поживних речовин особливо після цвітіння.
2
Найкращими травами для заготовки вважаються конюшина, Люцер, еспарцет, чина, горох, вика. Щоб отримати зелене сіно, проводите сінокіс в сонячну погоду. Сушка вироблятиметься під впливом вітру і сонця. Цей спосіб дозволяє отримати найякісніше сіно.
3
Якщо ви проводите сінокіс в важкодоступних районах для проходу техніки, то викошуйте траву простим старим способом за допомогою коси. Цим способом тепер уже рідко хто користується. З поява тракторів з косарками прибирання та заготівля сіна відбувається дуже легко і швидко.
4
Просушите траву в прокосах протягом дня, постійно перевертаючи її граблями або тракторної сінозворушувачі. Надвечір складіть скошене сіно в невеликі копиці. Вранці знову порозсипайте для сушки. Таким методом проводите просушку до повної готовності. Готовність сіна визначається скручуванням пучка, якщо трава легко піддається скручуванню, але не ламається, і немає ознак зайвого вмісту вологи, значить, пора робити стіг або тюки за допомогою трактора.
5
У спекотну погоду сушка займає два-три дні. Якщо пройшов дощ, то якість сіна втрачається, замість зеленого ви можете отримати буре сіно, в якому набагато менше вітамінів та поживних речовин.
6
У негоду для просушки скористайтеся кілками або жердинами, виготовивши з них хрестоподібні поперечки, на які накладайте підв'ялені траву. Спосіб цей не гарантує, що сіно НЕ запліснявіє і буде придатне для кормових цілей. Ось чому так важливо заготовити сіно в хорошу погоду.