Як підвищити чіткість зображення.

Нерідко фотограф-любитель з прикрістю переконується, що знімки не дуже вдалися: то розмиті контури, то шум або тьмяні невиразні відтінки кольору ... Зовсім вже невдалу фотографію врятувати не вдасться, хоча багато з дефектів можна виправити засобами Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Відкрийте знімок у Photoshop і зробіть його копію, використовуючи поєднання клавіш Ctrl + J. Надалі всі дії по корекції зображення необхідно проводити на копіях шару, щоб основне зображення не постраждало від невдалих змін.
2
Дублюйте верхній шар, ще раз використавши Ctrl + J. В меню Filter («Фільтр») у групі Other («Інші») знайдіть High Pass («Колірний контраст») і встановіть радіус 0,5 пікселя - так, щоб контури зображення ледь проглядали з-під сірої маски. Застосуйте до цього шару режим накладення Overlay («Перекриття») і злийте шари Ctrl + E.
3
Якщо якість зображення вас не задовольняє, знову продублюйте верхній шар і повторіть операцію по збільшенню різкості стільки разів, скільки буде потрібно. Радіус фільтра можете трохи збільшити.
4
Додати чіткості зображення допоможуть коригувальні шари-маски. Натисніть на круглу чорно-білу кнопку в нижній частині панелі шарів і вибирайте опції Brightness/Contrast («Яскравість/Контраст») і Levels («Рівні»). Акуратно рухаючи повзунки, добийтеся оптимальної різкості фотографії.
5
Клацніть по зображенню очей поруч з фоновим шаром, щоб зробити його невидимим. Злийте видимі шари, використовуючи клавіші Shift + Ctrl + E.
6
Можливо, в процесі обробки первісна колірна гамма зображення змінилися. Можна спробувати виправити цей побічний ефект за допомогою інструменту Photo Filter з розділу Adjustments («Властивості») меню Image («Зображення»). У даному випадку зручніше застосувати Warming Filter (81), щоб додати відчуття теплого сонячного дня.
7
Для підвищення різкості можна використовувати інструменти з групи Sharpen («Різкість») меню Filter. Вибирайте Smart Sharpen («Розумна різкість»). Параметр Amount визначає рівень впливу інструмента на зображення; Radius - радіус впливу. Змінюючи настройки, підвищуйте якість знімка.
8
Схожий інструмент - Unsharp Mask («Різкість по контуру»). Параметр Treshold визначає згладжування деталей при підвищенні різкості.
Не завжди фотографії виходять бажаної різкості. Особливо образливим це стає, коли знімок, настільки сподобався на маленькому екрані фотоапарата, при відкриванні його в повну величину виявляється зовсім не тієї якості, якого б хотілося. Але не варто відразу викидати знімок в корзину. Цілком можливо, що підвищити різкість фотографії вдасться за допомогою Фотошопа, зробивши буквально пару кліків миші.
Інструкція
1
Існує кілька способів підвищення різкості в Фотошопі. Найпростіший з них - використання вбудованого в програму фільтра Unsharp Mask. Цей фільтр аналізує фотографію, обчислює на ній контрастні переходи і робить їх ще більш контрастними. Під впливом фільтра підвищується не тільки різкість фотографії, але і змінюється її насиченість і контраст. Для використання цього фільтра виберіть у меню Фотошопа наступні пункти Filter - Sharpen - Unshar Mask. У діалоговому вікні виставте оптимальні параметри. Величина їх буде залежати від вихідної якості та розміру оброблюваного фото, порухайте повзунки, орієнтуючись на результат, що показується на превью. Нижче ви бачите варіант титульної фотографії, обробленої фільтром Unsharp Mask.
2
Але більш універсальним і дає кращий результат вважається інший фільтр, теж входить в стандартний набір фільтрів Photoshop. Поверніться до вихідного знімка. Скопіюйте шар зображення шляхом Layer - Duplicate Layer або шляхом перетягування основного шару на кнопку із зображенням паперового листа внизу панелі шарів. Якщо шар заблокований, розблокуйте його подвійним кліком миші по ньому. Застосуйте до верхнього шару фільтр Хай Пасс: Filter - Other - High Pass. Не лякайтеся отриманого ефекту. Картинка стала абсолютно сіркою, повзунки потрібно зрушити так, щоб на отриманому зображенні контури зображених предметів тільки вгадувалися. Натисніть на Ок. Тепер змініть режим накладення шарів на Overlay, ви відразу побачите наскільки різкіше і краще стала фотографія. Зведіть шари разом кліком правої клавіші миші і вибором пункту Megre Down.
3
Але не завжди є необхідність збільшувати різкість на всій фотографії, іноді хочеться підкреслити лише деякі фрагменти, залишивши задній план, наприклад, розмитим. У цьому випадку можна вдадуться до наступного прийому. Підвищіть різкість фото будь-яким з вищеописаних способів. Краще зробити це за допомогою Usharp Mask. Вся фотографія стала різкою, тепер зверніться до панелі History і поставте на ній ось таку позначку
4
Поверніться в панелі на один пункт назад. Виберіть на панелі інструментів Історичну кисть (History Brush) і проведіть кистю по тих місцях, яким ви хотіли б додати різкості. Це може бути шерсть тварини, очі на портреті і так далі. Таке вибіркове підвищення різкості часто набагато кращого загального підвищення. На тому ж портреті зазвичай хочеться дати акцент на очі і губи, але ніяк не на різко позначену текстуру шкіри, яка може бути неідеальної. Обробивши кілька фотографій, ви самі зрозумієте, який із способів вам підходить більше, і ваші фотографії стануть ще краще.