Як купити акустичну гітару.

Акустична гітара - інструмент, на якому починають вчитися грати. Багатий вибір музичних інструментів, представлений в магазинах, може збентежити покупця. Як вибрати хорошу гітару з оксамитовим звучанням, а не дошки зі струнами? На що потрібно звернути увагу при покупці акустичної гітари?
Інструкція
1
Виберіть, на яких струнах ви будете грати: нейлонових або металевих. Нейлонові струни більше підходять для музиканта. Вони легше притискаються до грифа, і звикання подушечок пальців в такому разі проходить більш безболісно. У металевих струн більш дзвінке і різке звучання, але їх складніше затискати. На інструмент, розрахований на нейлонові струни не можна встановлювати металеві через більш сильного натягу. І навпаки - якщо встановити нейлонові струни на гітару для металевих струн - буде неживий, глухий звук.
2
Купуйте гітару в магазині, де можна подивитися, помацати, пограти на інструменті. Послухайте, чи подобатися вам звук, чи легко його витягати, чи приємно тримати гітару в руках. У двох однакових на вигляд гітар може бути зовсім різне звучання.
3
Подивіться, чи немає на інструменті відколів, подряпин, викривлень. Якщо такі виявляться, краще візьміть іншу гітару.
4
Розгляньте гриф. Перевірте прогин грифа - затисніть струну на першому та дванадцятому ладах, і подивіться, якою буде проміжок на 7 ладу. Цей зазор повинен бути в межах 0.5 - 1.0 мм. Перевірте висоту нижнього поріжка - відстань між ладний порожком і відкритою струною на дванадцятому ладу повинно бути 3 - 4 мм. Не переживайте, якщо якийсь з цих параметрів не увійшов до межі норми, вони регулюються. Перевірте, чи рівно стоять лади на грифі, чи немає перекосу - подивіться уздовж грифа від деки до голівки.
5
Перевірте лад гітари. Налаштуйте інструмент, послухайте звучання гітари в цілому. Перевірте мензуру - відкрита струна повинна бути на октаву нижче, ніж поверсі струна, затиснута на дванадцятому ладу. А флажолет на дванадцятому ладу повинен збігатися з нотою на цьому ж ладу. Перевірте збіг звучання нот в різних позиціях - наприклад, нота мі на відкритій першій струні, вона ж на п'ятому ладу другій струні, вона ж на дев'ятому ладу третьої струни, вона ж на чотирнадцятому ладу четвертої струни і так далі - поки дозволить гриф. Повторіть таку ж операцію з іншими нотами. Послухайте, чи немає брязкоту струн про ладові поріжки - почергово візьміть барі на кожному ладу і витягніть звук.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=oKMGAl4MRaE