Як роздрукувати електронну книгу.

В останні роки в ужиток потроху входять електронні нововведення, наприклад, гаджети для читання електронних книг. Вони дозволяють значно зменшити шкоду, яка наноситься вашим очам, але повністю від нього позбавити не можуть. Ідеальним варіантом читання літератури, отриманої з інтернету, є друк будь-якої книги на папері.
Вам знадобиться
  • - електронний варіант книги;
  • - лазерний принтер.
Інструкція
1
Перед роздрукуванням або простим копіюванням електронних книг на свій комп'ютер корисно буде знати, що не кожен сайт відповідає за легальність появи даного матеріалу, тому рекомендується шукати офіційне джерело роздачі безкоштовних книг. Якщо ви бажаєте, можете купити твір.
2
Для швидкого копіювання можна скористатися стандартними засобами вашого браузера, хоча рекомендується використовувати спеціальні програми, які є в зоні вільного доступу, наприклад, Download Master. З його допомогою ви можете вибудовувати черговість закачувань, кількість яких може бути необмежена. Для завантаження цієї програми перейдіть за наступним посиланням http://westbyte.com/dm/index.phtml?page=download&lng=Russian і натисніть «Закачати Download Master».
3
Крім менеджера завантаження вам знадобиться текстовий редактор. Ви можете скористатися і стандартним «Блокнот», але рекомендується використовувати професійні програми з можливістю форматування тексту, наприклад, Microsoft Office Word або Open Office Writer (безкоштовний аналог).
4
Ви не зможете роздрукувати без самого принтера. Якщо ви збираєтеся роздруковувати не одну книгу, вибір варто робити в сторону лазерних принтерів, орієнтуючись на майбутнє. Лазерні принтери забезпечують швидку друк, невелика витрата тонера (для монохромного друку) і окуповують себе за півроку активного використання.
5
Відкрийте файл електронної книги, скориставшись контекстним меню або за допомогою вже відкритої програми. Натисніть в головному вікні програми поєднання клавіш Ctrl + O і виберіть файл, потім натисніть кнопку "Відкрити".
6
Натисніть клавіші Ctrl + P для виклику вікна налаштувань друку. Вкажіть необхідну кількість друкованих сторінок і натисніть кнопку «Друк». Також ви можете натиснути кнопку «Властивості» навпроти вікна з вибором принтера, щоб включити режим «Економії тонера», якщо такий доступний для вашої моделі.
7
Для друку електронної книги в форматі книги необхідно знову повернутися до властивостей принтера, на вкладці «Функції» необхідно поставити позначку навпроти пунктів «Двосторонній друк» та «Макет буклету». Також варто вказати, що макет буде виконаний з палітуркою по лівому краю. Натисніть кнопку «ОК», щоб приступити до друку.
8
Врахуйте, що опція «Двосторонній друк» має на увазі споконвічно друк непарних сторінок, а потім тільки парних, тобто по завершенню друку однієї партії вам необхідно перевернути надруковані сторінки і знову їх занурити в лоток принтера.
9
Під час друку з електронних книг формату pdf і djvu у вас можуть виникнути деякі труднощі, наприклад, не всі сторінки з першого разу віддрукуються або роздрукований текст виявляється не того масштабу, який ви хотіли б побачити. Щоб цього уникнути рекомендується використовувати конвертер таких файлів у фотографії формату jpeg, які можна буде легко і швидко роздрукувати.
10
В якості конвертера формату pdf в jpeg використовуйте програму Pdf To Jpg, яку можна скачати за наступним посиланням http://pdfjpg.com. Для перекладу електронної книги djvu в jpeg скористайтеся програмою Print Driver - http://www.print-driver.ru/download, з її допомогою можна отримати не тільки jpg, але і файли інших форматів.
Звичні для нас паперові книги поступово витісняються з ужитку своїми електронними аналогами. Сьогодні все частіше можна побачити любителів читання, які вже встигли обзавестися зручними і практичними електронними книгами. Вони набагато легше і компактніше, ніж ноутбуки або нетбуки, та й навантаження на зір, створювана електронними чорнилами (з їх допомогою текст відображається на екрані електронної книги), набагато менше, ніж навантаження, створювана монітором КПК або стаціонарного комп'ютера.

Але іноді під рукою не виявляється ні звичайної, ні електронної книги. В цьому випадку для отримання необхідної вам інформації можна просто завантажити необхідний текст - наприклад, знайти його в мережі - і після цього роздрукувати.

  1. Найзручніше працювати з текстами, які спочатку збережені в форматі стандартного текстового документа (.doc). Роздрукувати книгу можна практично на будь-якому принтері - матричному, лазерному або струменевому, але слід пам'ятати, що з точки зору економічної доцільності краще скористатися лазерним принтером (особливо, якщо мова йде про дійсно об'ємною книзі). Зрозуміло, якщо ви плануєте роздрукувати невелику брошуру обсягом до 50 сторінок - помітної різниці між струменевим і лазерним принтером не буде. Але якщо ви хочете надрукувати книгу обсягом від 50 сторінок і більше - варто віддати перевагу лазерний принтер (можна навіть недорогий, наприклад, Canon-2900 або HP-1018). Тоді ваші витрати на тонер будуть не такими значними.
  2. Папір для роздрукування книги підійде найзвичайніша - біла, формату А4. Перед тим, як роздрукувати книгу на принтері, постарайтеся заздалегідь відформатувати документ таким чином, щоб вам було зручно читати надрукований текст. Виберіть найзручніший для вас розмір і тип шрифту. Не варто піддаватися спокусі заощадити кілька аркушів паперу, зробивши шрифт максимально дрібним - читати такий текст вам згодом буде не дуже легко, і очі будуть швидко втомлюватися. Для економії паперу доцільніше буде друкувати текст з двох сторін аркуша - наприклад, спочатку роздрукувати всі парні сторінки книги, а потім - на тій же пачці аркушів, але з іншого боку - всі непарні.
  3. Готову книгу необхідно переплести, інакше читати її буде незручно. Найпростіший варіант полягає у використанні звичайної спіралі або швидкозшивача для паперів. Але можна виготовити справжній палітурка, прошив книгу нитками або проклеївши її корінець клеєм або «рідкими цвяхами» (для міцності).