Як навчити говорити папугу-нерозлучника.

Багато власників папуг мечатют про те, щоб домашній вихованець заговорив, вражаючи всіх влучними слівцями і несподіваними фразами. Навчити говорити можна будь-якого папугу, навіть нерозлучника. Проте доведеться докласти чимало зусиль.
Інструкція
1
Максимально папуга-нерозлучник може навчитися говорити 10-12 слів, в середньому ж при належному тренуванні він може вимовляти 2-4 слова. Неразлучников від інших видів відрізняє досить приємний і звучний голос.
2
Навчання проводите кожен день, бажано в один і той же час, наприклад, вранці перед подачею їжі. Один урок повинен тривати 10-15 хвилин. Додатково можна займатися ввечері, перед подачею ласощі. Папуги краще сприймають дитячі та жіночі голоси, майте це на увазі.
3
Навчити папугу говорити можна 3 способами: навчання веде сам господар, навчання відбувається за допомогою запису людської мови і навчання за методом суперництва. Перший спосіб навчання зажадає від вас значних часових затрат. Щоб навчити говорити неразлучников, доведеться докласти набагато більше зусиль, ніж при навчанні інших видів папуг. Почніть з одного слова, наприклад, з імені вихованця, чітко промовляйте його в ті моменти, коли птах перебуває в доброму настрої. Слово або фразу проговорюйте повільно, завжди з однаковою інтонацією. Перші слова для навчання папуги повинні складатися з букв «а», «о», «к», «п», «р», «т».
4
Для другого способу навчання запишіть свою промову на магнітофонну стрічку або зробіть запис за допомогою комп'ютера. Чітко говорите знайомі папуги слова або звуки. Запис повинен повторюватися протягом 10-15 хвилин. Магнітофонний або комп'ютерний запис людського голосу заощадить ваш час, але врахуйте, що якщо папуга навчиться говорити записані фрази і слова, вимовляти їх він буде тільки в відсутність людей. Щоб не допустити цього, вам доведеться бути присутнім на заняттях.
5
Метод суперництва полягає в бажанні папугу справити враження своїм умінням говорити на іншу, неговорящіх особина, якою є його власне відображення в дзеркалі. Проводите заняття як звичайно, після його закінчення повісьте в клітку невелике дзеркало, щоб папуга міг бачити себе. На час заняття дзеркало прибирайте. З часом вихованцеві захочеться привернути увагу свого відображення в дзеркалі, яке він приймає за іншого папугу.
Зверніть увагу
Врахуйте, папуга може не захотіти вимовляти звуки або слова. Але при цьому у нього прекрасно вийде відтворювати мелодії або копіювати гавкіт собаки. Ніколи не ображайте птицю за її небажання говорити! Папуга раптово може почати повторювати саме образи.
Корисна порада
Навчанню краще піддаються молоді птахи, враховуйте це при покупці. Слідкуйте за емоційним станом вихованця: якщо ви помітили, що птах розгойдується з боку в бік або похитує головою, варто припинити заняття. Така поза говорить про нервозності птиці.