Як відучити щеняти гризти речі.

Який би породи щеня не з'явився у вашому будинку, ви в будь-якому випадку зіткнетеся з такою проблемою, як погризені речі. Причому, від його гострих зубок може постраждати півбудинку - шпалери на стінах, меблі, шнури, взуття - все, до чого він зможе дотягнутися і «спробувати на зуб». Запобігти руйнування складно, але цілком можливо.
Інструкція
1
Точити зростаючі зуби - фізіологічна потреба собаки. Купіть йому спеціально призначені для цієї мети іграшки. Вони повинні залучати його інтерес, тому тримайте частина іграшок захованими і час від часу викладайте їх йому для розваги, прибираючи ті, з якими він грав останнім часом. Таким способом у цуценяти зберегтися інтерес до його іграшок.
2
По можливості не залишайте маленького бешкетника на самоті, під переглядом кого-небудь з домочадців він не зможе завдати відчутної утрати. Якщо ви залишаєте його на самоті, приберіть все, що може привернути його увагу і стати небезпечним - особливо електричні дроти. Деякі господарі практикують навіть замикати цуценя в спеціальній клітці, де він може попити і поспати, але з якої не може вибратися і погризти дорогі меблі.
3
Ви можете спробувати виробити у цуценяти стійкий негативний рефлекс, намазав провід або ніжки меблів який-небудь безпечною «гидотою» типу ляпісу або гіркого перцю. Спорудіть подібні пастки і спробуйте виробити у нього стійке упередження проти тих речей, які здаються йому потенційно привабливими.
4
Йдучи з будинку, переконайтеся, що цуценя ситий, залиште йому спеціальну кісточку, які продають у спеціальних магазинах. Щоб її розгризти, йому вистачить кількох годин, а тут ви якраз і повернетеся додому.
5
Використовуйте покарання, якщо, незважаючи на всі ваші зусилля, щеня наполегливо воліє взуття і шпалери кісточках і іграшок. Задайте йому прочухана, як це роблять суки, навчальні своїх малюків, або ватажки собачих зграй. Для цього достатньо взяти його за холку і злегка струсити, щоб больових відчуттів не було, але застереження було зрозуміле. Але запам'ятайте, що карати треба відразу, як тільки ви побачите цуценя, гризе речі. Якщо ви покараєте його через деякий час, то він може просто не зрозуміти, за що він отримав прочухана від улюбленого господаря.
6
І пам'ятайте, якщо ви заборонили цуценяті щось гризти, то дозволяти потім не треба, навіть якщо у вас прекрасний настрій і ви зрозуміли, що можете пожертвувати своїми меблями або шпалерами, щоб і вашому другу стало так само добре. Завжди будьте наполегливі з собакою і терпляче домагайтеся свого. Це запорука її правильного виховання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ScF7P1mnJA8
Собаки, особливо молоді, досліджують світ, пробуючи все на смак все підряд: лінолеум, меблі, шпалери . Якщо своєчасно не відучити собаку від цього заняття, воно може перерости в «хобі». Просто караючи вихованця, ви можете не домогтися ніяких результатів. У вашій присутності собака буде вести себе пристойно, а коли залишиться одна, продовжити псувати інтер'єр. Краще спробувати зрозуміти мотиви тварини, з'ясувати причини його поганої звички і м'яко, але наполегливо зайнятися вихованням.
Вам знадобиться
  • - іграшки, кісточки для собак та інші предмети, які не шкода зіпсувати;
  • - ласощі для заохочення.
Інструкція
1
Забезпечте свого вихованця предметами, які можна безкарно псувати. Справа в тому, що бажання що-небудь погризти закладено в собаках на інстинктивному рівні. Пристрасть до шпалер можна витіснити іграшками або спеціальними кісточками, що продаються в зоомагазині. Купіть декілька різноманітних предметів і дайте собаці зрозуміти, що їх можна гризти. Якщо вона перемкнула увагу на потрібні предмети, похваліть її і заохотите ласощами.
2
Купуйте собаці харчові добавки, якщо її цікавлять не стільки шпалери , скільки вапно під ними. Собаки, особливо цуценята, можуть гризти вапно, щоб заповнити недолік в організмі вітамінів і мікроелементів. Покупку вітамінів слід узгодити з ветеринаром, адже якщо ви помилитеся зі складом препарату, це може привести до гіпервітамінозу.
3
Намажте шпалери гірчицею, пекучим перцем або нанесіть на них спеціальну безбарвну суміш, що продається в зоомагазині. Цей спосіб хороший тим, що покарання буде виходити не від вас, а як би від самої речі.
4
Більше спілкуйтеся з собакою: гуляйте, бігайте, грайте. Адже тварина може гризти шпалери , просто намагаючись себе розважити, якщо йому не приділяють достатньої уваги.
5
Покажіть собаку ветеринарного лікаря, якщо вона почала гризти шпалери внаслідок стресу або неврозу. Необхідно усунути причину розлади, щоб поведінка собаки повернулося в норму.
6
Переходьте до покарань, якщо у собаки все гаразд зі здоров'ям, є іграшки, але вона продовжує гризти шпалери , незважаючи на ваші протести. Можливо, собака перебуває у впевненості, що вона головна в будинку і спеціально ігнорує всі ваші старання, щоб продемонструвати своє домінування. Адже за законами вовчих зграй ватажок має право робити все, що йому заманеться. У цьому випадку собаку необхідно переконати. Карати треба строго, але не жорстоко. І не тільки вод впливом спалахи гніву, а кожен раз, коли пес почне свою руйнівну діяльність.
Зверніть увагу
В якості відволікаючих предметів не давайте собаці старий одяг або взуття. Якщо вихованцеві сподобається гризти старий черевик, він може переключитися і на нове взуття. Лаяти собаку слід тільки в момент скоєння «злочину», інакше вона може просто не зрозуміти, що зробила не так.