Як лікувати сольовий діатез.

Сольовий діатез нирок - це накопичення в ниркових мисках каменів і піску різного розміру та походження, з періодичним виділенням з сечею солей сечової кислоти, фосфатів і карбонатів. При цьому з'являються ознаки гострого циститу або простатиту. Сольовий діатез діагностується навіть у дітей, однак частіше він виникає на певному життєвому етапі. У лікуванні використовують комплексний підхід.
Інструкція
1
Сольовий діатез нирок може проявитися в досить молодому віці - це пов'язано з звичками харчування в сучасному світі. Тому перш за все скоректуйте власний харчовий раціон. Дієту повинен підібрати лікар - нефролог, терапевт або дієтолог - на підставі аналізу сечі, який покаже зміст оксалатів, уратів і карбонатів.
2
Найчастіше лікарі рекомендують виключити з дієти продукти, багаті кальцієм: сир, яйця, капусту. В обмежених кількостях дозволяється їсти бобові, гарбуз, спаржу, кислі яблука і смородину. Багаті магнієм продукти (наприклад, горіхи кеш'ю) сприяють закислення сечі. Їжте більше борошняних і круп'яних виробів, особливо гречану і вівсяну крупи.
3
Відвідайте фахівця, який підбере відповідні сечогінні препарати, щоб концентрована сеча повною мірою виводилася з організму. Пам'ятайте, самостійний прийом медикаментів може бути небезпечний для здоров'я, оскільки у кожного препарату є свої протипоказання.
4
Фахівець також підбере ефективні ліки для розщеплення каменів або призначить трав'яні збори-діуретики, як допоміжний засіб. Найчастіше використовуються трави, що впливають на роботу нирок: звіробій, коріння щавлю, марена фарбувальна, лист сени або корінь щавлю. Однак ці збори можуть загострити цистит або запалення передміхурової залози, тому призначати їх може тільки фахівець з урахуванням можливих протипоказань.
5
Жінкам необхідно нанести візит гінеколога, оскільки сольовий діатез часто пов'язаний з іншими захворюваннями. Наприклад, ерозія шийки матки може спровокувати появу сольового діатезу, слідчо, лікування обох захворювань має бути комплексним.
Зверніть увагу
Якщо ж у нирках утворилися камені, які не піддаються дії медикаментів, не обійтися без хірургічного втручання. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням! Обов'язково отримаєте консультацію фахівця.
Корисна порада
Сольовий діатез сигналізує про неможливість повноцінної роботи нирок при певному способі життя і раціоні харчування. Якщо вам поставили такий діагноз, не панікуйте. Найголовніше - почати лікування якомога раніше.