Як зробити перетяжку меблів.

Дуже часто оббивка улюбленого крісла або дивана приходить в непридатність. Купувати нові меблі не завжди зручно: для цього потрібні гроші, та й гарантії, що вона буде такою ж зручною, що і стара, немає. З цієї ситуації є простий вихід - можна зробити перетяжку меблів своїми руками.
Вам знадобиться
  • Оббивна тканина, ватин або вата, ножиці для тканини, кліщі, викрутка, крейда, кравецькі сантиметр, меблевий степлер.
Інструкція
1
Зніміть стару меблеву оббивку, акуратно розпоровши шви і видаливши матеріал, яким було обтягнуте старе крісло або диван. Стару оббивну тканина не варто викидати - вона придасться для підрахунку витрати оббивного матеріалу. Намагайтеся зняти її так, щоб вийшло кілька деталей (спинка, сидіння, боковини). Якщо ви плануєте міняти набивку меблів, перевірте, наскільки обсяг старої прокладки збігається з приготовленою ватою або ватином. Зніміть мірки з предмета меблів, дотримуючись наступного принципу: поздовжні нитки полотна по спинці і сидінню повинні проходити вздовж, а на ручках, навпаки, поперек.
2
Розберіть предмет меблів на складові частини, від'єднавши боковини. Потім зніміть сидіння і спинку. Фотографуйте процес за допомогою цифрового фотоапарата - це допоможе вам правильно провести збірку меблів надалі. Оббивка найчастіше кріпиться скобами, які потрібно акуратно вийняти, використовуючи кліщі і викрутку.
3
Уважно огляньте м'який наповнювач. Якщо ви вирішите, що його теж варто поміняти, видаліть його. Візьміть приготований новий наповнювач і приступайте до набивання меблів. Намагайтеся розподілити ватин або вату рівномірно, без грудок і ям.
4
Покладіть на підлогу нову оббивну тканину, а на неї - елементи старої оббивки. Обведіть дрібному деталі. Враховуйте габарити меблів і еластичність нової оббивної тканини. Краще зробити викрійку трохи більше, це убезпечить вас від прикрих помилок в розрахунках. Ножицями виріжте нові оббивні елементи. Приступайте до натягування нової оббивки, закріплюючи її за допомогою меблевого степлера. Для маскування місця кріплення можна використовувати декоративні елементи.
5
Зберіть оновлений предмет меблів, використовуючи при необхідності зроблені раніше знімки. Переконайтеся, що всі частини тримаються міцно і не бовтаються.