Як скласти особистий фінансовий план.

Наявність документа, що відображає ваші цілі, конкретний план дій по їх досягненню і поточний фінансовий стан є необхідною умовою досягнення особистої фінансової незалежності. Тільки навчившись керувати своїми фінансами, можна домогтися бажаного результату.
Інструкція
1
Чітке формулювання целей.Чтоби скласти особистий фінансовий план, який відбиває ваше ставлення до грошей, необхідно чітко усвідомити і відчути реальність своїх бажань. Абстрактних бажань із загальними формулюваннями недостатньо. Для реалізації плану необхідна конкретна постановка цілей. Розподіліть завдання, які ви плануєте вирішити в найближчі десять років.
2
Проаналізуйте своє поточне фінансове положеніе.Составьте баланс витрат і доходів, кожну статтю постарайтеся відобразити точно - від цього залежить успішність вашого прогнозування. Почніть з витрат - вкажіть усі витрати, незалежно від суми виплат. Далі оціните, що ви маєте - що приносить вам щомісячний дохід, які суми «заморожені» (хоча можуть приносити додатковий дохід), яке майно віднімає гроші і створює збитки. Уявіть дані у вигляді таблиці - так ви зможете наочно оцінити всю картину, проаналізувати і підкоригувати слабкі сторони.
3
Створіть особистий фінансовий резерв.Просчітайте мінімум, необхідний для нормального існування протягом півроку. Цей резерв додасть вам впевненості і стане солідним підмогою в разі втрати роботи, втрати працездатності та інших обставин, які можуть привести до зміни звичного ритму життя. Застрахуйте своє життя - ви убезпечите себе і близьких людей від деяких ризиків.
4
Продумайте оптимальний спосіб накопичення пенсійних коштів.
5
Визначте щомісячну суму, які ви готові виділити для накопичення капіталу.
6
Розрахунок суми слід проводити виходячи з поточних заробітків і витрат (5-10%). Визначте фінансові інструменти, оптимальні для накопичення.
7
Зберіть інформацію про банки, Піфах, способах інвестування. Проаналізуйте всі можливі варіанти поставлених цілей і зробіть обдуманий вибір. Ви можете скласти особистий фінансовий план самостійно або звернутися за допомогою до фахівців з інвестування.