Як перевірити температуру комп'ютера.

Деякі пристрої, що входять до складу персонального комп'ютера, сильно нагріваються в процесі його роботи. Для їх охолодження використовуються спеціальні вентилятори, що підключаються до них або встановлювані всередину системного блоку.
Вам знадобиться
  • - AMD OverDrive;
  • - SpeedFan.
Інструкція
1
Для запобігання перегріву певних пристроїв і їх подальшої псування необхідно контролювати температуру окремих елементів. Для цього на деякій обладнанні встановлені температурні датчики. Скачайте програму SpeedFan і встановіть її. Запустіть цю утиліту після завершення установки.
2
Відкрийте вкладку «Показники» і подивіться температури потрібних пристроїв. Обладнання, чия температура знаходиться вище рекомендованої позначки, буде відзначено спеціальним знаком. У нижній частині цього меню розташований список вентиляторів. Кожен з них відповідає певному влаштуванню. Збільште швидкість обертання лопатей певних кольорів, щоб понизити температуру потрібних пристроїв.
3
Активуйте функцію «Автоскорость вентиляторів», поставивши галочку поруч з відповідним пунктом. Натисніть кнопку «Згорнути», щоб програма продовжила працювати в автоматичному режимі.
4
Якщо за допомогою описаної утиліти ви не змогли отримати доступ до потрібних кулерам, то встановіть програму ADM OverDrive. Запустіть її та натисніть кнопку OK у вікні. Відкрийте меню Fan Control, яке розташоване в графі Performance Control. Збільште або зменшіть швидкості обертання потрібних кольорів. Для цього пересуньте повзунки, розташовані під графічними зображеннями вентиляторів.
5
Натисніть кнопку Apply. Це необхідно для збереження заданих налаштувань. Тепер натисніть кнопку OK і закрийте програму. Для оцінки температур потрібних пристроїв ви можете використовувати інші програми, наприклад Speccy або Everest. Пам'ятайте про те, що зазначені утиліти не дозволяють змінювати параметри роботи обладнання, а лише виконують аналіз їх стану. Якщо вам потрібно отримати повний доступ до деяких пристроям, скористайтеся програмою Riva Tuner.