Як включити колонки на комп'ютері.

Включення колонок - досить непростий процес, якщо ви це робите вперше. Він включає в себе не тільки перемикання режиму on-off на передній панелі акустичної системи, але і з'єднання її з адаптером та установку драйвера звукового пристрою.
Вам знадобиться
  • - колонки;
  • - драйвер звукової карти.
Інструкція
1
Переконайтеся, що на вашому комп'ютері встановлена звукова карта. Знайдіть на ній роз'єми для підключення колонок, мікрофона, навушників і так далі. Зазвичай, якщо у вас стаціонарний персональний комп'ютер, виходи звукової карти розташовані на задній його стінці. У деяких випадках є варіант підключення акустичної системи до його передньої панелі, якщо вам це зручно.
2
Знайдіть роз'єм, який відзначений піктограмою з зображенням навушників або відповідним написом. Підключіть провід головною колонки до гнізда, переконайтеся в тому, що колонки включені, і рівень гучності не встановлено мінімальний рівень. Перевірте їх підключення до мережі.
3
Встановіть драйвер звукової карти, якщо цього не було зроблено раніше. Вставте спеціальний диск з програмним забезпеченням в привід, запустіть програму установки, якщо ви володієте навичками впевненого користувача ПК, виконайте настройку адаптера вручну, вказавши при установці драйвера параметри на свій розсуд. Перезавантажте комп'ютер, коли установка пристрою буде виконана.
4
Спробуйте включити один з медіафайлів на вашому комп'ютері, наприклад, запис у форматі MP3. Якщо все зроблено правильно, звук з'явиться з ваших колонок. Налаштуйте рівень гучності виходу із звукової карти за допомогою спеціальної піктограми в правому нижньому кутку екрана.
5
Якщо ви підключаєте колонки 5.1, підключіть кожну колонку до головного пристрою за допомогою спеціальних акустичних проводів. Вставте спеціальний провід для підключення до комп'ютера. Виконайте підключення акустичної системи до звукової карти вашого персонального комп'ютера, дотримуючись колірну схему. Зверніть увагу, що у вас повинна бути встановлена спеціальна звукова карта, яка підтримує підключення таких акустичних систем.
Корисна порада
Використовуйте оновлені версії драйверів звукової карти.
Динамік є кінцевим пристроєм відтворення звуку. Він характеризується чутливістю, внутрішнім опором і звуковий віддачею. До трансформаторним і безтрансформаторним підсилювачів динаміки підключаються по-різному. Спільним є те, що його потрібно погодити з вихідним опором і потужністю підсилювача.
Вам знадобиться
  • - динамік;
  • - підсилювач;
  • - омметр;
  • - дроти;
  • - паяльник;
  • - пассатижи;
  • - викрутка;
  • - припой і каніфоль.
Інструкція
1
Вихідний опір і потужність вихідного каскаду транзисторного або бестрансформаторного підсилювача повинні бути відомі за паспортними або розрахунковими даними. У цьому випадку вам знадобиться тільки підібрати динамік з відповідною потужністю і з відповідним внутрішнім опором. Якщо ж опір динаміка в його маркуванні не вказано, заміряйте його з допомогою омметра.
2
З'єднайте динамік з вихідним каскадом підсилювача за допомогою штатного роз'єму або спаяти. У будь-якому з цих випадків для з'єднання пристроїв не обов'язково застосовувати екранований провід. Однак розтин його повинно забезпечувати необхідну силу струму. Чим могутніше пристрою, тим провід повинен бути толще. Зазвичай застосовують багатожильний провід, а іноді і спеціальний, званий акустичним кабелем.
3
Якщо крайовий каскад підсилювача виконаний за трансформаторною схемою, то основні принципи узгодження по опору та потужності точно такі ж. Але в цьому випадку ви можете виміряти вихідний опір підсилювача, тобто вихідний обмотки трансформатора, за допомогою авометра. Це корисно, коли ви маєте справу з незнайомим вам підсилювачем.
4
При підключенні динаміка до трансформаторного підсилювача (наприклад, лампового) з динаміка може з'явитися потужний гуде звук. У цьому випадку поміняйте місцями з'єднувальні дроти або на трансформаторі, або на динаміці.
5
Часто доводиться підключати до одного вихідного каскаду підсилювача два і більше динаміків. Не забувайте, що динаміки можна з'єднувати один з одним як паралельно, так і по отже. При цьому врахуйте, що при послідовному з'єднанні підсумовуються внутрішні опору динаміків, а при паралельному - зворотні ним величини. Тобто 2 динаміка по 4 Ома при послідовному з'єднанні можуть бути підключені до підсилювача, що має вихідний опір 8 Ом. При паралельному з'єднанні таких же динаміків опір підсилювача може становити 2 Ома.
6
Сфазіруйте динаміки. Після того, як ви підключите їх у загальну ланцюг, з'єднайте висновки цього ланцюга, наприклад, з гальванічним елементом. Дифузори всіх динаміків повинні одночасно або втягуватися, або виштовхувати їх магнітними системами. Якщо це не так, то у частині пристроїв змініть полярність включення.
Корисна порада
Всі роботи по вимірах і пайку проводите при вимкненому живленні підсилювача. При цьому лампового підсилювача необхідно дати «охолонути» 10-15 хвилин. При роботі з бестрансформаторниі підсилювачами уникайте короткого замикання вихідних ланцюгів або роботи їх на холостому ходу. І те, і інше може привести до миттєвого виходу з ладу вихідного каскаду. Трансформаторні підсилювачі дозволяють в деяких межах варіювати опору динаміків. Але зловживати цим не слід.