Як виготовити ключ по замку. Як відкрити личинку без ключа.

У разі втрати ключа від дверного замка не варто відразу виламувати двері, можна спробувати виготовити дублікат. Добре, коли в наявності є запасний ключ; в цьому випадку дублюючий неважко зробити за цим зразком. Але якщо втрачений ключ був єдиним у своєму роді, доведеться використовувати інші методи його відновлення.
Вам знадобиться
  • - болванки для ключа;
  • - напилок або надфіль;
  • - слюсарні лещата;
  • - щипці.
Інструкція
1
Використовуйте для виготовлення нового ключа безпосередньо сам замок. Такий спосіб в практиці аварійних робіт носить назву методу вдавлення. Він найбільш ефективний, економічний і забезпечує як виготовлення дубліката, так і відкриття замка. Метод вдавлення підходить для замків сувальдного типу, пристроїв зі штифтами і циліндричних замикаючих пристроїв.
2
Візьміть болванку (заготовку) для ключа, відповідну конкретному виду замкового пристрою (як приклад розглянемо циліндричний замок). Вставте заготовку в циліндр замка, намагаючись не докладати при цьому зайвих зусиль. Тепер прихопіть головку болванки щипцями з м'якими губками; губки повинні бути паралельні один одному.
3
Вставлену в циліндр заготовку поверніть до упору вправо, не докладаючи великих зусиль; в іншому випадку ви можете зламати або погнути заготовку. Кілька разів притисніть заготовку вгору і вниз. Це необхідно для отримання на болванці майбутнього ключа виразних відбитків.
4
Переходьте до наступного циклу. Обережно поверніть заготівлю до упора вліво. Тепер вийміть її з циліндра. Після подібних дій ви побачите на заготівлі досить добре видимі сліди від штифтів.
5
Обробіть напилком або надфілем підходящого перетину ті місця, де є сліди маркування (відбитки штифтів).
6
Повторіть процес отримання маркування доти, поки вирізи, утворювані при обробці надфилем, не стануть необхідного розміру і глибини. Ті зони на заготівлі, які не мають виразних слідів маркування, обробляти не слід. Ділянки, де на циліндрі повинні бути замикання, зробіть ідеально гладкими.
7
При обробці заготовки надфилем видаляйте за один прохід лише невелика кількість металу. Краще потім зробити ще один прохід, ніж допустити непоправної брак у роботі. Робота з виготовлення дубліката при цьому буде йти трохи повільніше, але зменшується ймовірність того, що заготовка буде зіпсована.
8
Час від часу вставляйте заготовку в циліндр замка і виробляєте вдавлення. Повторюйте операції доти, поки ключ не почне ідеально відмикати замок.