Як пришити гудзик до куртки. Як перешити гудзики.

Уміння тримати в руках нитку з голкою важливо для будь-якої людини. Якщо ви помітили, що ґудзик на куртці або пальто відірвалася або погано тримається, негайно прийміть заходи по усуненню цієї біди. Справа ця нехитра, але вимагає певних навичок. Приготуйте гудзик, озбройтеся ниткою, швейною голкою і приступайте до ремонту.
Вам знадобиться
  • - гудзик;
  • - нитка;
  • - голка;
  • - наперсток;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Приготуйте необхідні інструменти і матеріали. Вам знадобиться сама ґудзик, наперсток, швейна голка середніх розмірів і нитка. Якщо гудзик загублена, підберіть таку ж; якщо ж зробити цього не вдалося, вам, ймовірно, доведеться замінити на куртці всі гудзики.
2
Нитка підберіть так, щоб вона відповідала за кольором ґудзику або хоча б гармоніювала з нею. Довжина нитки повинна бути достатньою (близько 40 см). Всуньте нитку в вушко голки і складіть вдвічі, зав'язавши на кінцях вузлик. Зручніше буде працювати, якщо вам вдасться підібрати голку з великим вушком. Якщо нитка все ж не бажає проникати в голку, використовуйте для її заведення спеціальне пристосування, що є особливим чином звиту тонку зволікання.
3
Намітьте на куртці місце, куди будете пришивати гудзик. Якщо гудзик відірвалася щойно або в тому випадку, коли ви самі обрізали розбовтаному гудзик, то знайти місце для кріплення вам допоможуть залишки нитки, що збереглися на одязі.
4
Якщо залишків нитки на одязі не залишилося, як орієнтир використовуйте ледь помітні крапки на місці, де раніше розташовувалася ґудзик. А найкраще визначити вірне місце, застогнав куртку повністю. При цьому відповідна петля порожня вкаже, де слід пришивати гудзик. В цьому місці введіть голку з ниткою з виворітного боку куртки.
5
Прикладіть гудзик до місця кріплення. Між тканиною і гудзиком помістіть звичайну сірник. Стежки робіть так, щоб вони розташовувалися поперемінно по обидві сторони від сірника. Це потрібно для того, щоб ґудзик не сиділа занадто щільно, інакше її буде важко застебнути. Якщо ви використовуєте гудзик з «ніжкою», сірник не знадобиться.
6
Зробіть близько десяти стібків для міцного кріплення гудзики до куртки. Якщо у вас гудзик з чотирма дірочками, розташовуйте стібки так, щоб в дірочках гудзики вони були паралельні, без перехлеста. Закінчивши роботу, акуратно приберіть сірник.
7
Залишок нитки виведіть на виворітну сторону куртки і закріпіть двома-трьома стібками. Ображати нитку, попередньо зав'язавши на ній вузлик. Ґудзик пришита, можна виходити на прогулянку - назустріч новим пригодам.