Як відстригти волосся.

Уміння підстригати волосся самостійно в домашній обстановці дуже корисно і неодноразово може придатися кожному з нас. Наприклад, якщо хочете підстригти своїх друзів і близьких або дітей, які часто бояться або просто не люблять ходити в перукарню. Щоб стрижка була запорукою гарного настрою на найближчі кілька місяців, вона повинна бути якісною.
Вам знадобиться
  • - ножиці;
  • - гребінця з рідкими, частими зубцями і з «хвостиком»;
  • - затискачі;
  • - пульверизатор;
  • - накидка з тканини.
Інструкція
1
Накиньте накидку на плечі клієнта. За допомогою гребінця з «хвостиком» розділіть волосся на зони - маківка, пліч, потилицю. Запам'ятайте їх черговість.
2
Проаналізуйте зовнішність клієнта і зробіть висновки про лінії тіла, формі обличчя, звичці рухатися, кількості і якості волосся. Візуально визначте довжину і форму стрижки з урахуванням зовнішності та побажання клієнта.
3
Визначте місця, де потрібно прибрати або додати обсяг, робіть це ще при поділі волосся на зони, в яких будете стригти. Робиться це з тим, щоб волосся суміжних секцій не плуталися в процесі стрижки, щоб контролювати свої дії і щоб прийняти рішення якими приладами краще отстрігать в конкретному місці.
4
Натягніть отстрігать пасмо волосся за допомогою середнього та великого пальця руки під необхідним кутом, уникаючи захоплювати занадто велику пасмо. При цьому враховуйте напрямок росту волосся, маківки та чубчики.
5
Зробіть окантовку по всьому периметру стрижки. Гребінець не тримайте весь час паралельно голові. Зубчики робіть трохи на себе, підніміть пасмо і виведіть її вгору під необхідним кутом. Якщо зробите все правильно, то драбинок ніколи не буде.
6
Щоб стрижка була якісною, попередньо змочіть волосся за допомогою пульверизатора, розчешіть їх, розподіліть волосяний покрив голови, як вже говорилося вище, на зони і зафіксуйте за допомогою затискачів пасма волосся. Ножиці тримаєте так, щоб подушечка великого пальця фіксувала одне кільце ножиць, а подушечка безіменного пальця - інше. Такий прийом тримання ножиць є основним. Спробуйте порізати ножицями: поклацати ними, випробуйте, чи зручно розташовуються пальці в кільцях ножиць.
7
По черзі підхоплюйте пасмо зубцями гребінця дуже близько до голови і пальцями лівої руки, тричі ретельно вичешіть пасмо гребінцем і натягніть її. Лівою рукою визначте необхідну довжину пасма, перекладіть гребінець з руки в руку між вказівним і великим пальцями у їх підстави. Зафіксуйте великим пальцем кільце ножиць і обріжте пасмо кінчиками ножиць, зробивши близько п'яти клацань для підстригання одного пасма. Вийміть великий палець з кільця, просуньте в нього безіменний палець і притисніть ножиці до долоні. Перекладіть гребінець-хвостик з лівої в праву руку між великим і вказівним пальцем і продовжуйте стригти кожну із зон.