Як позбутися від постійного страху. позбутися страху бути в центрі уваги.

Під час сильного стресу у вашому організмі відбуваються певні біохімічні процеси, що забезпечують можливість впоратися з навалилася ситуацією. З іншого боку, часті стреси і страхи можуть запросто отруїти вам існування. Адже якщо ви постійно перебуваєте в стані емоційної напруги, не залишається часу на життя. Тому зі страхами потрібно боротися.
Інструкція
1
Детально вивчіть ваш страх. Розберіть його на складові, визначте, яка причина і яких можливих наслідків ви насправді побоюєтеся. Вам необхідно зрозуміти, що саме вас лякає - сама причина або її наслідок.
2
Якщо не виходить подумки налаштуватися на аналізування почуття страху, фіксуйте його на папері. Для цього необхідно постійно мати під рукою блокнот і олівець. Як тільки відчули зародження нез'ясовного занепокоєння - приступайте до опису. Не варто детально розписувати все, що відчуваєте на той момент. Достатньо лише окремих слів і лаконічних фраз, що містять в собі коротку інформацію про уявних образах і імпульсах. Суть в тому, що страхи, відображені на папері, набувають якусь оформленість і навіть матеріальність, тому виглядають примітивними і безпідставними. До того ж, складно десятки разів записувати одну й ту ж фразу і не перестати бачити в ній сенс.
3
Перейдіть від розуміння суті проблеми до іронічного погляду на неї. Культивуючи в собі несерйозне відношення до вашого страху, ви домагаєтеся двох результатів. По-перше, ваша проблема починає виглядати сміховинно у ваших же очах. По-друге, ви переключати увагу з почуття страху на почуття веселості. Щоб добитися ефекту іронії, говорите про смішне самі собі, жартують над собою вголос при комусь, залучіть друзів до вашого веселощів.
4
Концентруйтесь на деталях. Якщо відчуваєте, що страх знову накочує, почніть виробляти будь-яку дію (має відношення до нього або зовсім стороннє) максимально уважно, загострюючи увагу на кожній окремо взятій деталі. Концентрація уваги на чомусь конкретному виключає наявність у свідомості місця для чогось іншого, у тому числі страху.
5
Вчіться розслаблятися. Якщо ваш страх ніяк не пов'язаний з конкретною дією, а може, в силу тих чи інших обставин, ви не можете сконцентруватися на чому-небудь - розслабтеся. Як тільки відчуєте чергову хвилю занепокоєння, почніть робити глибокі вдихи і повільні видихи. Тим часом, намагайтеся зусиллям волі розслабити ваше тіло. Необхідність досягти релаксації пояснюється тим, що цей стан забирає можливість відчувати сильні емоції. Розслабленість характеризується повільним перебігом ледачою думки і емоційною стійкістю. Страх як і раніше залишається, але сприймається як щось незначне і нешкідливе. А з часом ви зовсім перестанете його помічати.
6
Загляньте в "великі" очі вашого страху. Це досить поширений і ефективний спосіб боротьби зі страхами. Страх, по суті, дітище невідомості. Люди бояться незрозумілого, дивного, того, чого не в змозі пояснити. Тому необхідно познайомитися зі своїм страхом, нехай не відразу, хоча б з декількох спроб. Поступово страх обмельчалі. Робіть те, чого боїтеся. Боїтеся бути в центрі уваги? Виступите на сцені. Соромитеся своєї фігури? Відвідайте сауну або нудистський пляж.
Зверніть увагу
Страхи підрозділяються на патологічні та конструктивні. Страх перед болем, самотністю, втратою - все це абсолютно нормальні побоювання. А, наприклад, боязнь павуків, телевізорів, замкнутих просторів, числа тринадцять - це вже фобії. Якщо зі страхом ви цілком можете впоратися своїми силами, то з фобією навіть не варто намагатися боротися, щоб не погіршити стан речей. В останньому випадку слід обов'язково звернутися до психоаналітика.