Як знайти питомий опір. питомий опір обчислити.

Питомий опір (?) Є однією з величин, яка характеризує електричний опір провідника. Якщо відомий матеріал провідника, то можна знайти цю величину з таблиці. Якщо провідник зроблений з невідомого матеріалу, питомий опір можна знайти інакше.
Вам знадобиться
  • - таблиця питомих опорів;
  • - тестер.
Інструкція
1
Визначте матеріал, з якого зроблений провідник. Після цього в таблиці питомих опорів знайдіть значення для цього матеріалу. Зверніть увагу, що в ній, як правило, подається два значення. Одне в Ом? М - воно береться в тому випадку, якщо в розрахунках перерізпровідника вимірюється в м ?. Якщо ж перетин провідника буде вимірюватися в мм ?, то в цьому випадку краще брати значення в Ом? Мм?/М.
2
В тому випадку, якщо матеріал провідника невідомий, знайдіть його питомий опір самостійно. Для цього, за допомогою тестера, перемикання в режим омметра, знайдіть електричний опір провідника в Омах. Потім, рулеткою або лінійкою виміряйте його довжину в метрах, а штангенциркулем діаметр в міліметрах. Щоб розрахувати питомий опір провідника число 0,25 помножте на його електричний опір, число 3,14 і діаметр провідника в квадраті. Отримане число поділіть на довжину провідника? = 0,25? R ? d?/L. Де R - електричний опір провідника, d - його діаметр, l - довжина провідника.
3
Якщо з яких-небудь причин знайти опір провідника безпосередньо не представляється можливим, визначте цю величину, використовуючи закон Ома. Підключіть провідник до джерела струму. Підключіть до нього тестер, налаштований на вимір сили струму, послідовно, і виміряйте струм, що протікає по провіднику в амперах. Потім, перемкніть тестер на вимірювання напруги і приєднайте його до провідника паралельно. Отримайте значення падіння напруги на провіднику в вольтах. Якщо провідник підключений до джерела постійного струму, при підключенні тестера враховуйте полярність. Знайдіть опір провідника, поділивши значення напруги на силу струму R = U/I. Після цього розрахуйте питомий опір по вище викладеної методиці.