Як дізнатися ємність конденсатора.

Ємність конденсаторів є однією з основоположних величин, які враховуються при розрахунку електричних схем. Ця величина для плоского конденсатора розраховується за його геометричними розмірами і типом діелектрика між пластинами. Ємність довільного конденсатора можна виміряти приладом або підключити в мережу змінного струму.
Вам знадобиться
  • - лінійка;
  • - штангенциркуль;
  • - таблиця діелектричної проникності речовин;
  • - тестер;
  • - джерело змінного струму.
Інструкція
1
Щоб дізнатися ємність плоского конденсатора, визначте площу однієї його обкладки. Зробіть це геометричними методами, знайшовши площу круга, якщо вона кругла або площа квадрата, якщо вона має таку форму. Штангенциркулем виміряйте відстань між обкладинками конденсатора в метрах. Якщо між пластинами знаходиться повітря, то діелектричну проникність середовища вважайте рівною 1.
2
Якщо там знаходиться інший діелектрик, дізнайтеся, що це за речовина і знайдіть діелектричну проникність за спеціальною таблицею. Наприклад, для гуми ця величина дорівнює 7. Дізнайтеся ємність конденсатора C, для чого помножте діелектричну постійну? на електричну постійну? 0 = 8,85 • 10 ^ (- 12) і площа пластини S в м ?, а вийшов результат поділіть на відстань між пластинами d (C = ? 0? S/d). Результат буде отриманий в Фарадах.
3
Дізнайтеся ємність довільного конденсатора, вимірявши його ємнісний опір в колі змінного струму. Це потрібно робити в тому випадку, якщо на його корпусі не вказується електроємність. Для цього підключіть конденсатор до джерела змінного струму з відомою частотою. Наприклад, частота струму в побутовій мережі становить 50 Гц. Переключивши тестер на вимірювання струму, встановіть його в ланцюг послідовно з конденсатором. Знайдіть значення сили струму в амперах.
4
Переключите тестер на вимірювання напруги і знайдіть його значення на обкладках конденсатора. Результат вимірювання повинен вийти в вольтах. Простежте, щоб активний опір ланцюга було мізерно мало (крім конденсатора не повинно бути ніяких споживачів), інакше дані спотворяться.
5
Щоб дізнатися ємність конденсатора С, силу струму в ланцюзі I, поділіть послідовно на число 2, число 3,14, частоту струму в мережі f, і напруга на обкладках конденсатора U (C = I/(2? f? U)).
6
Якщо тестер має функцію виміру ємності, скористайтеся нею. Перемкніть прилад в режим вимірювання електроємності і приєднайте до обкладкам конденсатора.