Як дізнатися про інфаркт.

Уражені атеросклерозом артерії не здатні пропускати потрібний обсяг крові. У якийсь момент вони закупорюються і зупиняють кровообіг. Інфаркт виникає в результаті гострого нестачі кровотоку в окремих ділянках серцевого м'яза.
Інструкція
1
Першим проявом інфаркту стане роздирає біль в грудях, що віддає в верхню частину живота, ліву руку або лопатку. Згадайте, чи немає у вас панкреатиту, напади якого схожі з симптомами інфаркту. Може виявитися, що у вас остеохондроз або міжреберна невралгія.
2
Подумайте про наявність у вас астми, тому що недолік повітря - одна з ознак як астми, так і інфаркту.
3
Вам може здатися, що біль не має ніякого відношення до серця - не обманюйте себе. Біль при інфаркті не припиниться навіть у стані спокою.
4
Припиніть всі рухи, сядьте, спершись на спинку стільця або дивана. Не намагайтеся знизити артеріальний тиск самостійно.
5
Засічіть час після початку болю. Якщо вона триває довше 30 хвилин, прийміть нітрогліцерин. Не допомогло - викликайте бригаду швидкої допомоги. Не намагайтеся перетерпіти біль, нудоту, задишку або запаморочення. Найбільш ефективна допомога надається протягом сорока хвилин.
6
Постарайтеся заспокоїтися. Не ходіть нервово і не робіть різких рухів. Випийте для заспокоєння валокордин.
7
У лікарні наполяжете на тому, щоб вам зробили кардіограму. Тільки тоді можна з упевненістю поставити діагноз інфаркт.
8
Після перенесеного інфаркту постарайтеся обмежити фізичні навантаження. Але корисно займатися фізкультурою, щоб знизити ризик ускладнень. Комплекс вправ повинен розробити фахівець.
9
Це захворювання не початок, а кінець давно розвивається хвороби атеросклерозу. Він розвивається непомітно для людини. Періодично визначайте ступінь ризику отримання інфаркту медичним обстеженням, перебуваєте під наглядом терапевта.
10
Контролюйте артеріальний тиск, рівень холестерину в крові, знімайте електрокардіограму. Дані параметри можна скорегувати зміною способу життя або лікарськими препаратами.