Як вибрати електричний кабель.

Від вибору кабелю залежить якість роботи електричної системи будь-якої будови. А на дачній ділянці, де бувають перепади напруги та інші неприємності, від правильності його вибору залежить цілісність будівель і безпеку людей, які знаходяться в приміщеннях.
Вам знадобиться
  • - алюмінієвий і мідний кабель;
  • - документи на побутову апаратуру;
  • - штангенциркуль або мікрометр.
Інструкція
1
Зверніть увагу, з якого металу зроблений кабель. Як правило, він може бути алюмінієвим або мідним. Алюмінієві кабелі сильніше окислюються, менш гнучкі, гірше проводять електричний струм, при тому ж перерізі, що і мідні. Але вони легше і дешевше.
2
Розрахуйте перетин кабелю, необхідне для нормальної роботи всього обладнання на ділянці. Основні види його перетинів, пропоновані промисловістю - 0,75; 1; 1,5; 2,5; 4; 6; 10 мм ?. Важливо правильно підібрати їх для того, щоб попередити його перегрівався і не погрожував пожежею.
3
Як правило, кабелі складаються з декількох жил. Їх кількість коливається від 2 до 4. Перетин, якщо воно не зазначено, дізнайтеся, вимірявши за допомогою штангенциркуля або мікрометра диметр його жил, які очищені від ізоляції. В цьому випадку перетин дорівнюватиме 0,25 ? d ?, де? = 3,14, а d - диметр жили в міліметрах. Результат помножте на кількість жив і отримаєте перетин в мм?.
4
Вибір перерізу зробіть, розрахувавши струм, який повинен живити споживачів. При цьому враховуйте, що для алюмінієвого кабелю на кожен мм? перерізу допускається ток 5 А, а для мідного проводу ця величина становить 8 А. Після цього вираховуйте сумарну потужність всіх споживачів, до яких підводиться струм. Поділіть цю потужність на напругу в мережі і отримаєте значення електричного струму, що проходить по кабелю.
5
Наприклад, якщо потрібно живити бойлер потужністю 6 кВт, освітлення 2 кВт, і інші споживачі потужністю 4 кВт, знаючи, що стандартна напруга в мережі дорівнює 220 В. Знайдіть максимальний струм, який потрібен для роботи всього устаткування. Для цього знайдіть суму потужностей, яка становить 12 кВт. Перевівши в вати отримаєте 12000 Вт Потім поділіть потужність на напругу 12000/220 = 54,55 А. Проведіть розрахунок перетину: для мідного кабелю воно складе 54,55/8? 7 мм ?. Підберіть найближче стандартне значення перерізу, яке більше 7 мм ?. Для алюмінієвого кабеля це значення складе 54,55/5? 11 мм ?. Підберіть його зі стандартних варіантів, перетин яких більше 11 мм?.