Як вивести плями воску з одягу. Як вивести плями від кольорового воску з одягу.

Святкові події або вечерю з використанням свічок можуть залишити дуже приємні спогади. Але невеликі плями на одязі, килимі або скатертини внесуть в них деяку гіркоту. Для виведення плям від воску, стеарину і парафіну спеціальних хімічних засобів не потрібно.
Інструкція
1
Візьміть забруднену річ. Негострим ножичком соскребіте шар парафіну або стеарину.
2
Найефективнішим способом виведення воскових плям є видалення за допомогою гарячої праски. Розкладіть на прасувальної дошки річ з плямою. Під пляму покладіть серветку в 2 шари. Під неї підкладіть тканину, щоб віск не перейшов на прасувальну дошку. Накрийте серветкою і все це накрийте шматком тканини. Пропрасуйте папір гарячою праскою. Рекомендується встановити температуру, яка позначена на етикетці вашого виробу.
3
Пропрасовуйте пляма до тих пір, поки воно не зникне, при цьому, як можна частіше міняйте папір. Якщо пляма маленького розміру, замість праски використовуйте нагріте лезо столового ножа або прикладіть нагріту в окропі ложку. Пляма кольорового воску, який залишає більш глибокий слід, обробіть описаним способом кілька разів. Краще обробити його денатуратом.
4
Чи не для всіх видів тканини підходить спосіб з гарячою праскою. Воскові плями на плюші або оксамиті видаліть за допомогою теплого спирту або скипидару. Віск просто в них розчиняється. З інших тканин, наприклад шовку, пляму можна очистити одеколоном.
5
Для виведення воскових або парафінових плям на килимі скористайтеся способом, подібним виведенню плям з одягу, тобто пропрасуйте плями гарячою праскою з частою заміною серветок або промокальним папери. Для розплавлення воску замість праски використовуйте фен.
6
Запасіться терпінням на випадок виведення воскових плям холодом. Для заморожування воску використовуйте лід в пакеті, щоб віск не намочився при таненні льоду. Замерзлий віск розколіть і видаліть крихти на килимі пилососом. Процедуру повторіть кілька разів.
7
З меблів плями спочатку акуратно зіскоблити ножичком, що не дряпаючи поверхню, верхній шар воску. Потім залишки розтопіть феном і промокніть всмоктуючою папером.
Буває, що на одяг потрапляють кольорові плями від фруктів, вина або косметики. Видаляти їх необхідно відразу ж після появи. З часом волокна тканини вбирають забруднення і вивести їх буде важче.
Вам знадобиться
  • - кухонна сіль;
  • - нашатирний спирт;
  • - денатурований спирт;
  • - гліцерин;
  • - яєчний жовток;
  • - лимонна кислота;
  • - перекис водню;
  • - тальк.
Інструкція
1
Свіжі плями від вина присипте кухонною сіллю і прополощіть під проточною водою. Потім змочіть ватяний тампон в нашатирному спирті і обробіть пошкоджене місце на тканині.
2
Плями від фруктів і ягід обробіть денатурованим спиртом, який попередньо підігрійте. З нестійких кольорових тканин такі забруднення видаляються сумішшю гліцерину і яєчного жовтка, взятих у рівних пропорціях. Ретельно перемішайте інгредієнти і нанесіть на пляму. Через деякий час виперіть і прополощіть виріб.
3
Застарілі плями від фруктів протріть ватяним тампоном, змоченим в розчині лимонної кислоти - 2 г на склянку води. Якщо на білій тканині залишилися розлучення, обробіть поверхню сумішшю перекису водню і нашатирного спирту. Для цього візьміть по 1 чайній ложці кожного засобу на 250 мл води. Потім виперіть в мильному розчині і прополощіть.
4
Плями від червоного вина на синтетичних тканинах обробіть наступним складом: 3 столові ложки спирту, 1 столова ложка рідкого мила і 1 стакан води. Змішайте всі складові частини і злегка підігрійте. Змочіть чисту губку або ганчірку і потріть пляму до повного зникнення. Потім виперіть виріб у теплому мильному розчині і ретельно прополощіть у проточній воді.
5
Плями від декоративної косметики можна вивести так само, як і від жиру. Вони також ефективно видаляються за допомогою нашатирного спирту. Змочіть в ньому ватний тампон і обробіть поверхню тканини. Потім виперіть виріб у теплому мильному розчині і прополощіть під проточною водою.
6
Свіжі плями від кави промокніть ватним тампоном, змоченим в перекису водню. Такі забруднення ефективно виводяться після прання в підсоленому мильному розчині.
7
Обробіть плями від червоних помідорів за допомогою соку зеленого томату і присипте тальком. Прополощіть тканину під проточною водою і просушіть.