Як збавляти петлі гачком. Зменшення петель гачком.

В в'язанні гачком існує безліч візерунків і виробів, які вимагають убавленія петель - це рукавиці, шкарпетки, косинки, шапочки, спинки, полички, рукава пуловерів та светрів і багато іншого. Зменшення петель у в'язаному полотні зменшує його, а поповнення - збільшує.
Інструкція
1
Якщо ви вже пов'язали ряд, а потім потрібно збавити кілька петель, пров'яжіть їх стовпчиками без накиду, після чого продовжуйте в'язати стовпчики візерунка до певного місця в кінці ряду - так, щоб в кінці залишилося стільки само не пов'язаних вами стовпчиків, скільки ви збавили на початку ряду. Щоб згладити нерівний край, залишився від убавленія петель, обв'яжіть його пізніше стовпчиками без накиду.
2
Якщо петлі потрібно збавити не на початку, а в середині в'язаній деталі, пров'яжіть в одному ряду разом по два стовпчики, пропускаючи між ними рівна кількість петель. Наприклад, через одну або дві петлі пров'язуйте стовпчики не як зазвичай, а відразу в кількості двох. Для цього введіть гачок в петлю і протягніть через петлю підхоплену нитка. Потім введіть гачок в наступну петлю і знову підхопите нитку, а потім протягніть через петлю. Пров'яжіть разом три петлі, які опинилися після проведених дій у вас на гачку. Продовжуйте збавляти петлі таким чином, поки не закінчиться ряд.
3
Ще один метод убавленія петель - пров'язування стовпчиків через одну петлю. Пропускаючи кожну другу петлю в в'язанні ви, тим самим, зменшуємо кількість петель і звужуєте полотно. Цей спосіб швидше попереднього і підходить для в'язання великих виробів, що вимагають великих тимчасових вкладень.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YdUwYdcm1aY
Зверніть увагу
Для отримання такої форми потрібно буде додавати або збавляти петлі і стовпчики візерунка. Зменшення петель в середині деталі. Провязивают в одному ряду по два стовпчики разом через однакову кількість стовпчиків і через один або кілька рядів візерунка. Гачок вводять в петлю нижнього ряду, підхоплюють нитку, протягують її через петлю і залишають на гачку непровязанной.
Корисна порада
Для якісного в'язання гачком предметів одягу та інших речей необхідно вивчити декілька способів додавання і збавляння петель у в'язаному полотні. Додавання петлі всередині ряду. Провязать два стовпчики в одну петлю нижнього ряду. Спосіб 2: Між двох стовпчиків набрати одну повітряну петлю, в яку в наступному ряду провязать додатковий стовпчик. Просте зменшення петель по краю.
В'язання на спицях дозволяє створити найрізноманітніші вироби - одяг, головні убори, аксесуари, прикраси для інтер'єру, і багато іншого. У більшості виробів для додання правильної форми в'язаним деталям вимагається збавляти або додавати петлі. У цій статті ви дізнаєтеся, як правильно збавляти петлі, виконуючи в'язання на спицях, простим і зрозумілим способом, як по лицьовій, так і по виворітного стороні вашого в'язаного полотна.
Інструкція
1
Щоб збавити петлі по лицьовій стороні полотна, пров'яжіть відразу дві петлі за верхні дольки, помістивши робочу нитку позаду спиці і поклавши її на вказівний палець лівої руки. Зліва направо введіть праву спицю в другу, а потім в першу петлю. Витягніть робочу нитку з вказівного пальця на себе і пров'яжіть дві петлі лицьової в'язкою за верхні дольки. Зменшуйте таким способом стільки петель, скільки потрібно. Збавляння петлі будуть нахилятися вправо.
2
Також збавити петлі можна, виконавши всі ті ж попередні дії, але провязивая дві петлі разом за нижні дольки.
3
Ще один спосіб зменшити петлі - це зняти правою спицею першу петлю зліва направо, перевернути її і надіти назад на ліву спицю, знявши з правої. Пров'яжіть цю петлю з наступного лицьовій в'язкою за нижні дольки. Така убавка петель дасть нахил петель вліво. Провязивая не дві петлі, а три разом, ви збавили не одну, а дві петлі одночасно.
4
Ще один метод, що дозволяє зменшити петлі з нахилом вліво - розмістити робочу нитку позаду спиці і ввести праву спицю за верхню часточку петлі на початку ряду, зліва направо, а потім зняти петлю зі спиці. Потім пров'яжіть петлю лицьової в'язкою за верхню часточку і протягніть її через попередню, зняту з лівої спиці.
5
Щоб збавити петлі по виворітного стороні полотна, помістіть робочу нитку попереду спиці і покладіть на вказівний палець лівої руки. Введіть під робочу нитку справа наліво праву спицю і введіть одразу у дві петлі. Зніміть петлі і поверніть, надіньте на ліву спицю і пров'яжіть виворітного в'язкою дві петлі. Такі петлі, Збавляння вами, будуть нахилені вправо.