Як шпаклювати стелю і стіни. Як поштукатурити стелю.

Шпаклювання - це процес нанесення на стелю і стіни спеціальної суміші для вирівнювання поверхні. У внутрішніх приміщеннях використовуються шпаклівки на гіпсовій основі. Зовнішні стіни вирівнюють сумішшю на цементній основі.
Вам знадобиться
  • - драбина;
  • - шпаклівка;
  • - шпателі;
  • - будівельний рівень;
  • - кутовий профіль;
  • - дрібнозерниста наждачний папір.
Інструкція
1
Перед шпаклівкою стін і стелі, очистіть поверхню від старої штукатурки, фарби, кіптяви і пилу. Нанесіть спеціальну ґрунтовку глибокого проникнення.
2
Вона забезпечить антимікробну і антибактеріальний захист і підвищить адгезивні властивості поверхні. Наносите грунт в один шар валиком, розподіляючи рівномірно по всій площі поверхні.
3
Починайте шпаклювати зі стелі. Скористайтеся драбиною. Суху суміш розведіть строго по інструкції. Готова суміш, як правило, не розлучається. Вона повинна добре розмішуватися паличкою.
4
Стеля обробляйте шпателем не надто густий сумішшю. Шпаклюйте в 2-3 етапи. Кожен шар шліфуйте дрібнозернистим наждачним папером.
5
Якщо стеля рівна, обробіть його спеціальним розпилювачем. Для вигнутою, сколеній або растрескавшейся поверхні будуть потрібні додаткові зусилля. На стелю приклейте спеціальну стеклотканевой сітку. Вона допоможе утримати більшу кількість шпаклівки.
6
Приступаючи до шпаклювання стін, огляньте кути. Щоб отримати ідеально рівні кути скористайтеся алюмінієвим кутовим профілем. Закріпіть його і ретельно зашпаклюйте.
7
Перевірте кут будівельним рівнем. Таким же чином вирівняйте арки, підвіконня і віконні прорізи. Інший спосіб - скористайтеся спеціальним кутовим шпателем.
8
Під шпалери - нанесіть декілька шарів шпаклівки. Дрібні нерівності приховає текстура і малюнок шпалер. Під фарбування стіни - шпаклюйте до повного вирівнювання поверхні.
9
Шпаклювальну суміш беріть з ємності за допомогою двох шпателів. Маленьким шпателем перекладіть шпаклівку на великий шпатель. Наносите суміш під кутом 45 градусів до поверхні, роблячи перпендикулярні мазки.
10
Починайте з великих западин і сколів, заповнюючи їх шпаклівкою. Після просихання вирівняйте стіну новим розчином. Кривизну поверхні періодично перевіряйте будівельним рівнем.
11
Коли шпаклівка схопиться, размойте її ґрунтовкою для видалення напливів та нерівностей. Шпаклювати по ґрунтовці легше - виходить більш тонкий шар. Через добу зачистите дрібнозернистою шліфувальною шкуркою.