Як виміряти крок різьби.

Крок різьби є її основною характеристикою. Для визначення його значення можна скористатися звичайною лінійкою. Щоб зробити вимір більш точним, краще скористатися спеціальними пристосуваннями.
Вам знадобиться
  • - різьби;
  • - лінійка;
  • - резьбомери.
Інструкція
1
Кроком різьблення називають відстань між однойменними бічними сторонами різьбового профілю. Саме його і потрібно виміряти для правильного визначення цієї характеристики. Зробіть це грубо за допомогою звичайної лінійки. Виміряйте довжину певної кількості витків різьби.
2
Враховуйте, що чим більше витків буде виміряна, тим менше буде похибка. Тому залежно від розмірів різьби для вимірювання відраховуєте від 10 до 20 витків. Довжину відрахував кількості витків, виміряну за допомогою лінійки, поділіть на число цих самих витоків. Це і буде крок різьби. Проводити вимірювання довжини краще в міліметрах. У тому випадку, якщо крок різьби необхідно виміряти в дюймах, зробіть переклад величини.
3
Наприклад, якщо потрібно виміряти крок якоїсь різьблення, відрахуйте 20 витків, щоб зменшити похибка вимірювання (якщо є це кількість витків, якщо ні, беріть менше). Припустимо, при вимірюванні отримаєте довжину різьблення 127 мм. Поділіть це число на 20 витків, і отримаєте 6,35 мм. Це крок різьби в міліметрах.
4
Якщо є необхідність перевести його в дюйми, візьміть значення одного дюйма в міліметрах, яке становить 25,4, і поділіть вийшов крок 6,35 на це значення. У даному випадку вийде 0,25 або 1/4 "(дюйма). Якщо значення не виходить настільки точним, округлятимете його до найближчої частки дюйма.
5
Оскільки переважна більшість резьб робиться по затвердженим стандартам для того, щоб уніфікувати це з'єднання, вимірюйте крок різьби резьбомери. Цей прилад являє собою набір спеціальних сталевих пластин, які мають вирізи, які відповідають різним видам різьблення. На пластину нанесені значення, відповідні тій або іншій довжині кроку в міліметрах або частках дюйма. Проводьте вимір, прикладаючи до різьби різні пластини паралельно осі різьби, і перевіряйте просвіт між зубцями на світло. Якщо він пропадає, значення на пластині є тим, яке вказує на крок вимірюваної різьблення.