Як округлити до десятків. Як скоротити число до десятків.

Округлення чисел - одне з найпростіших перетворень в математиці, для виконання якого необхідна кмітливість. А постійні тренування в цій галузі дозволять відточити отриманий навик до досконалості.
Інструкція
1
Згадайте правило округлення. Це значно спростить процес розуміння дій. По суті, округлення - перетворення числа в бік укрупнення розряду, приведення його до певного виду. Подібні дії виконуються для спрощення розрахунків, якщо, наприклад, необхідно знайти приблизне значення, і відсутність одиниць в розрахунках не крітічно.Согласно правилом, цифра порядкового розряду залишається незмінною в тому випадку, якщо безпосередньо за нею знаходиться 1, 2, 3, 4 і, природно, 0. Можна сміливо виправляти їх на нулі. Число закінчується на 5, 6, 7, 8 або 9 - до розрядної цифрі необхідно додати 1.
2
Визначте цифру розряду за допомогою логічної підстановки. Будь-яке ціле число закінчується на одиниці, потім (справа наліво) слідують десятки, сотні, тисячі і т.д. Отже, десятки зараховані до другого порядку, а для вчинення дії округлення знадобляться одиниці. Інші цифри ніяк не вплинуть на кінцевий результат, тому їх можна подумки відкинути.
3
Проведіть округлення до десятків за наступним алгоритмом: • Запам'ятайте значення одиниць; • Замініть показник другого розряду, якщо за ним знаходяться цифра рівна 5 або більше неї, і залиште колишнім в інших випадках; • Поставте «0» замість одиниці; • Запишіть отриманий результат.Напрімер, потрібно округлити число 17983 до десятків. Оскільки межа перетворень знаходиться на другому розряді (десятки - друга цифра праворуч), то про все, що присутнє зліва від «8», можна на час забути. У статусі одиниць знаходиться «трійка». Її значення нижче «5», отже, цифра розряду не змінюється, а замість «3» з'являється «0». Таким чином, на виході виходить число 17980. Це і є остаточний результат. Якщо округлити до десятків планується число 7605, то потрібно вчинити так: • Замінити цифру розряду «0» на «1» (0 + 1 = 1); • Замість «5» написати «0» .В результаті виходить число 7610.