Як шити шкіру. Як правильно зшити шкіру.

Шиття шкіри непростий процес. Для роботи вам будуть потрібні: сама шкіра, лляна кручена нитка (вощеная), поліестер або лавсан, голка, підходяща для нитки, шило. Причому в роботі з шкірою найголовніше саме вибір шила - важлива його форма, яка стане запорукою гарного і правильного шва.

Перше, що потрібно зробити - це підібрати шкіру для шиття. Вона може бути пресована або цілісна. Пресована шкіра недовговічна, тому варто віддати перевагу цельную.Шіло. Вибирайте шило ромбовидної форми в перерізі, для того щоб воно повторювало перетин швейної голки. Шило повинно бути гострим, щоб в шкіру входило легко, при цьому волокна шкіри повинні розсуватися, а не розриватися. Можна виготовити шило самостійно з тонкої викрутки, краще російського виробництва. При бажанні можна заточити шило напилком середньої зернистості, скориставшись лещатами. Бажано завершити процедуру заточування дрібним напилком, щоб грані шила стали гладкімі.Резать шкіру зручно взуттєвим ножем, але можна зробити акуратні розрізи і канцелярскім.Для того щоб навчитися правильно шити шкіру, потрібно запастися терпінням і величезним желаніем.Разметьте на шкірі отвори необхідні для прошива, можна використовувати металеву лінійку. На тому і на іншому шматках шкіри від краю на однаковій відстані робляться невеликі насічки, інтервал 5 мм. Для цього можна користуватися голкою. Потім шилом проколюються остаточні отвори. При цьому, вони розгортаються щодо осі майбутнього шва під кутом близько 30-45 °. Кути повороту цих отворів повинні збігатися на тому і на іншому шматку кожі.Возьміте голку з ниткою. Візьміть підготовлені шматки шкіри і складіть їх, щоб отвори співпали. Нитка краще скласти вдвічі, а її довжину розраховуйте на третину більше наміченої довжини шва.Прошівайте сам шов. Якщо ж ви вирішили шити шкіру на швейній машинці, то робіть це не ножним приводом, а руками. Якщо ви турбуєтеся, що деталі вироби почнуть розповзатися при шиття, то від цього вас убезпечить їх попереднє склеювання, несильно і краще по краях деталі, щоб потім місця склейки опинилися всередині ізделія.Начінать і закінчувати шиття шкіри необхідно Закріплювальна стібком. Для цього зробіть 4 стібка, поверніться в початок і повторіть стібки по прошиті. Шов не розповзеться. Нитки з обох сторін шва зв'язуються вузлом, припікаються і притискаються до шкіри, при цьому вони пріклеятся.Терпеніе, акуратність - і у вас все вийде!

Шкіряні речі не виходять з моди. Будь то одяг, аксесуари або галантерея - цей матеріал подобається всім без винятку (ну хіба що активісти Грінпісу заперечують проти використання цього матеріалу). Працювати зі шкірою не так складно як здається. Головне - вміти правильно її прошити.
Вам знадобиться
  • Шкіра
  • Міцні нитки
  • Голка
  • Шило з тригранним або ромбоподібним вістрям
Інструкція
1
Шкіра - один з найулюбленіших матеріалів людства, який ніколи не виходить з моди. Одяг зі шкіри - це красивий, зручний, а головне - довговічний предмет гардероба. Але якщо в магазинах ніяк не вдається знайти те, що сподобається беззастережно - це не привід відмовлятися від мрії. Зшити виріб зі шкіри досить просто. Головне - зробити точні викрійки. Але більшість лякає і зупиняє інший аспект - як прошити шкіру ? А адже насправді це не так вже й сложно.Вибрав підходящий шматок шкіри і розкроївши деталі, можна приступати до зшивання. На фабриках для роботи з шкірою використовують спеціальні швейні машинки з посиленими голками, здатними пробивати матеріал товщиною в кілька міліметрів. Але якщо Ви не збираєтеся вдома шити в промислових масштабах, купувати спеціальне обладнання недоцільно.
2
зшивають деталі потрібно з'єднати між собою. Щоб не залишати на шкірі слідів, це краще зробити за допомогою звичайних канцелярських скріпок. Далі знадобиться намітити майбутні місця для прошивания. Постарайтеся, щоб вони розташовувалися на однакових відстанях один від одного і від кромки деталей. Відзначати майбутні отвори можна вістрям голки.
3
Після цього можна шилом проколювати самі отвори. Краще, якщо проколи будуть не строго перпендикулярні поверхні, а розташовані під невеликим кутом (це робиться для того, щоб скріплюють нитки менше зношувалися при експлуатації) .Щоб прошити підготовлену шкіру , потрібно взяти голку з протягнутої ниткою і акуратно з'єднати деталі. при цьому можна користуватися швами "уперед голкою" або "назад голкою" .Якщо є побоювання зіпсувати шкіру , попередньо можна потренувати зшивання на звичайній тканині.
Зверніть увагу
Для зшивання шкіри найкраще користуватися міцними лляними вощеними нитками.
Корисна порада
Щоб було простіше зшити виріб зі шкіри, її потрібно попередньо розм'якшити, змочивши з вивороту розчином з куховарської солі, гліцерину і води.