Як намотати чалму. Чалма з хустки.

Чалма - це не тільки головний убір, який прийнято носити в країнах Сходу, це ще і модний аксесуар. Однак намотати чалму не так вже й просто - для цього треба знати деякі правила і володіти деяким майстерністю.
Вам знадобиться
  • тканину або хустку
Інструкція
1
Візьміть не надто слизьку тканину прямокутної форми. Ковзаючі атласні тканини виглядають краще, але новачкові дуже складно працювати з такими матеріалами. Тому починайте з тканин, які не ковзають, наприклад, з хлопокових.
2
Накрийте потилицю тканиною (хусткою), розташувавши її так, щоб голова зайняла положення точно посередині хустки, а його кінці були абсолютно однаковими. Візьміть кінці у руки і зведіть їх разом, потім зробіть їх них хрест, трохи затонув. Хрест повинен проходити посередині чола. Потім акуратно оберніть лоб, а кінці тканини заведіть назад.
3
Зробіть вузол з кінців хустки на потилиці. Ті кінці, які залишилися висіти, переведіть на лоб і зробіть з них акуратний вузлик. Тканина, яка залишилася, треба заховати в складочках чалми. Зручніше залишати тканинні кінчики побільше, бо їх простіше буде закріплювати в складках чалми. Ваша чалма готова.
4
Спробуйте зробити чалму з шовку, тобто з ковзної тканини. Візьміть квадратний хустку з шовку і складіть його таким чином, щоб у ваших руках виявився трикутник. Накрийте тканиною потилицю, простеживши за кінцями хустки. Як і в першому варіанті, вони повинні бути однаковими.
5
Зведіть кінці хустки спереду, на лобі. Після цього зробіть їх них хрест, який буде точно посередині чола. Після цього оберніть хусткою голову так, щоб його кінці виявилися ззаду, на потиличній частині голови. Зробіть вузол ззаду.
6
Той кут хустки, що залишився незадіяним, підійміть і заведіть за вузол, що знаходиться ззаду. Ваша чалма готова, вона підійде і для захисту від холоду, і для того, щоб літній сонце не напекло голову.
Зверніть увагу
Хустка, з якого робиться чалма, можна пов'язувати не тільки на голову, але і на відповідний головний убір. Чим більше тканини, тим цікавіше виходить чалма. Для створення окремих уборів може йти до двадцяти метрів тканини.