Як поливати огірки. Як поливати і годувати огірки.

Огірок родом із тропіків, де завжди тепла і волога погода, тому рясне плодоношення наступає тільки при правильному догляді і сприятливій погоді. Найбільш вимогливий огірок до вологи, але в різні вегетаційні періоди полив виробляється різними способами.
Вам знадобиться
  • - лійка;
  • - дощувальна установка.
Інструкція
1
Відразу після посіву насіння підтримуйте грунт постійно у вологому стані. Поливайте грядку з лійки відстояною, теплою водою з температурою не нижче 20 градусів.
2
Після сходів, а від посіву до сходів проходить не більше 4-5 днів, продовжуйте підтримувати грядку у вологому стані, не допускаючи пересихання, але при цьому надмірно рясний полив може привести до захворювань і все сходи можуть загинути.
3
Щойно на огірках з'являться перші зав'язі, проводите щоденний полив під корінь. Якщо погода стоїть дуже спекотна і температура повітря перевищила 25 градусів, проводите щоденне дощування. Це дозволить охолодити листя, що утворилися квіти і зав'язі НЕ опаде. При температурі нижче 25 градусів дощування проводити не потрібно, так як це може привести до розвитку грибкових захворювань, що негативно позначиться на врожаї.
4
Найоптимальніший час для поливу - це ранній ранок, коли сонце ще не зійшло або вечір після заходу сонця. У спекотну погоду поливи проводите вранці і ввечері, як і дощування. При дощуванні під палючим сонцем листя огірків отримають опіки, пожовтіють і засохнуть.
5
При поливах під корінь використовуйте лійку з розпилювачем. Полив з відра або шланга може оголити коріння, що також негативно позначиться на обильности та якість врожаю. Якщо ви випадково при поливі все-таки оголили коріння, то негайно проведіть їх підгортання або підсипте родючий грунт до сім'ядольних листів.
6
Під час плодоносіння поливи виробляєте вранці і ввечері дуже рясні. Від обильности поливів залежить швидкість віддачі врожаю, і все зав'язі встигнуть отплодоносівшіе до того, як листя почнуть жовтіти і засихати.
7
Якщо ви вирощуєте огірки в теплиці, то полив проводите точно таким же способом, але не без дощування, так як температуру в теплиці ви можете регулювати за допомогою фрамуг.