Як збільшити ресурс двигуна.

При придбанні автомобіля покупець може вибрати сучасний високотехнологічний двигун з великим ресурсом експлуатації. Але на протязі всього терміну служби ресурс мотора може бути істотно продовжений або скорочений умовами експлуатації, які залежать багато в чому безпосередньо від самого водія.
Інструкція
1
Уважно ознайомтеся з рекомендаціями заводу-виготовлювача з правильної експлуатації та догляду за двигуном. Ці правила гарненько запам'ятайте, і дотримуйте протягом всього ресурсу двигуна. Своєчасно усувайте виникаючі порушення в системах силового агрегату. Навіть крейда несправності можуть виявитися згубними.
2
Намагайтеся застосовувати тільки якісне паливо, моторне масло і автомобільні рідини. Слідкуйте за станом фільтрів та чистотою застосовуваних препаратів. Не допускайте нестандартних режимів експлуатації двигуна. Своєчасно і професійно проводите технічне обслуговування.
3
Ніколи не заправляйте автомобіль дешевим паливом сумнівної якості в цілях економії. Не використовуйте легкозаймисті рідини для швидкого запуску автомобіля. Чи не заливайте моторне масло недолжного якості або призначеного для використання в іншій сезон. Для продовження ресурсу в зимовий період скоротіть інтервали заміни масла і його фільтру.
4
Уважно і відповідально вибирайте охолоджуючі рідини. Неякісний або сумнівний тосол може скоротити ресурс двигуна до декількох місяців. Оперативно виявляти й усувати несправності систем змащення і охолодження, так як вони можуть бути причиною швидкого зносу мотора і дорогого трудомісткого ремонту силового агрегату.
5
Зверніть увагу на режими експлуатації автомобіля і двигуна. Різко знижують ресурс двигуна короткі поїздки з тривалими зупинками. Перед постановкою машини на тривалу стоянку обов'язково проведіть антикорозійні заходи для захисту двигуна і його циліндрів. Щоб не скорочувати ресурс не дозволяйте двигуну не діяти тривалий час
6
По можливості намагайтеся якомога менше експлуатувати двигун в міських режимах їзди, що дають двигуну надмірні навантаження. Намагайтеся більше їздити на середніх режимах роботи двигуна і середніх оборотах коленвала.
7
Уважно і своєчасно проводите все діагностичні, ремонтні, сервісні та технічні роботи по двигуну. Перевіряйте герметичність систем живлення, змащення й охолодження. Слідкуйте за справністю каталітичного нейтралізатора. При ремонті запасні частини використовуйте тільки оригінальні, без відхилень від механічних властивостей та геометричних особливостей